Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Halsizlik

Sıcakladığı için yapıyor olabilir. Benim kaplumbağamda yapmıştı.
Ya ben bugün filtre aldım 500l debili ama çok güçlü sanırım havyanı çok sürüklüyor şuan iki filtre de akvaryum içinde eski filtremi açtım az önce yeniyi kapatıp uyuyamaz diye yeni filtrenin ucuna ne takabilirim acaba

Hayvan her nefes alışta yapıyorsa akciğer enfeksiyonudur. Ağzını açmış vaziyette duruyorsa sıcaklandığı için serinlemeye çalışıyordur. Öyleyse kaldır at sıpayı suya serinlesin.

Filtre gürültüsünde uyurlar. Filtre fazla ses yapmaz. Hava kabarcığı varsa dış ucuna musluk takıp geceleri kaparsın. Ses yapmaz.

Yeni filtreye hırdavatçıdan çap tutuyorsa sıva altı elektrik kablosu koruyucu alıp tak.

Hayvan her nefes alışta yapıyorsa akciğer enfeksiyonudur. Ağzını açmış vaziyette duruyorsa sıcaklandığı için serinlemeye çalışıyordur. Öyleyse kaldır at sıpayı suya serinlesin.
Abi bugün zaten hasta gibiydi ama kuru alana tutundu yemi yaptığım o paspasıda yokladı bir yemek için baktı yiyemiyor ondan sonra rampada ışığa doğru ağzını açtı kafasını uzatıp sanki esner gibi yaptı yarın sabah ilk öğüne 1 damla genta damlatıp vercem akşam öğünde de 1 damla genta vercem boruyuda bakcam yarın çok fazla kuvvetli çünkü filtre damla konusunu doğru anlamışım dimi

Sabah akşam ikişer damla olacak. Vitamin varsa günde bir damla gentadan uzak saatte verilecek.

Anlık ağzını açıp kapadıysa ya uykusu olduğu için esnemiştir. Yada sıcaktan kuruduğu için çene kaslarını esnetmiştir.

Kıyma parçası da dene. Bu yemedeki son nokta.

Sabah akşam ikişer damla olacak. Vitamin varsa günde bir damla gentadan uzak saatte verilecek.

Anlık ağzını açıp kapadıysa ya uykusu olduğu için esnemiştir. Yada sıcaktan kuruduğu için çene kaslarını esnetmiştir.

Kıyma parçası da dene. Bu yemedeki son nokta.
Vitamin ve gammarus alacağım abi ama gerçekten 1 aydır bütün harçlığımı bu sıpaya harcadım ve hala yetmiyor malum işte yok o yüzden yavaş yavaş yapıyım :(

Hayvanı yarın yine gözlemleyin . Halsizlik devam ediyor mu tespit edin.
Hayvan halı kaydırmaz parçası yuttu mu?

Hayvanı yarın yine gözlemleyin . Halsizlik devam ediyor mu tespit edin.
Hayvan halı kaydırmaz parçası yuttu mu?
Yuttu mu mu yedi resmen kaç kere hemde bende durumum yetmediği için değiştiremedim ama bugün hallettim sizce halı kaydırmaz yediği için böyle olmuş olabilir mi acaba bide normalde gece hep suda oluyor akşamları da ama az önce örtüyü kaldırdım ve kuru alana çıkmıştı bide sanki tak diye bi ses geldi şuan yine kuru alana çıkmış tak diye ses çıkıyor

Dışkılamasını kontrol et. Yumuşaktır ve ufak parça halinde yediyse çıkarır ama dışkıyı yerse döngü devam eder. Onun için gördüğünde dışkıyı hemen al.

Tak tak sesi iletişim kurma amaçlı.

Dışkılamasını kontrol et. Yumuşaktır ve ufak parça halinde yediyse çıkarır ama dışkıyı yerse döngü devam eder. Onun için gördüğünde dışkıyı hemen al.

Tak tak sesi iletişim kurma amaçlı.
Abi bu eşek ufağı geçtim dışkısında kocaman halı kaydırmaz parçaları vardı ben sürekli anında dip çekimi yapıyorum şuan akvaryumda yok dün akşam dışkıladı ve bir ton halı kaydırmaz vardı dipte tam yemeye başladı tekrar anında temizledim yine gördüğüm anda temizlicem bence bu hazımsızlık çekiyordu şuan iyi görünüyor uyandım ayağa kalktım anında yemek dansına başladı mix yeme 2 damla gentagut damlattım verdim iştahla yedi şuanlık iyi teşekkür ederim verdiğin bilgiler için :)

Abi bu eşek ufağı geçtim dışkısında kocaman halı kaydırmaz parçaları vardı ben sürekli anında dip çekimi yapıyorum şuan akvaryumda yok dün akşam dışkıladı ve bir ton halı kaydırmaz vardı dipte tam yemeye başladı tekrar anında temizledim yine gördüğüm anda temizlicem bence bu hazımsızlık çekiyordu şuan iyi görünüyor uyandım ayağa kalktım anında yemek dansına başladı mix yeme 2 damla gentagut damlattım verdim iştahla yedi şuanlık iyi teşekkür ederim verdiğin bilgiler için :)
Filtre çok ses yapıyor uyuyamıyorum resmen eski filtreye alıştığım için mi böyle acaba yeni filtre ile ilk gecem bugün

Hava kabarcığını gece kapa yada hortumu sök. Filtrenin vantuz harici hiçbir yeri cama değmezsin titreşim yapar.

Mil metalse o ses yapar. Zamanla döndükçe yerine alışır (yamulmadıysa tabi) alg kaplayınca yağımsı tabaka bırakır bu da var olan sesi azaltır.

Seramik miller aşınmaz eğilmez. Seramik ise ve pervane çıkan tip filtre ise yıkarken dikkat et zorlamaya gelmez kırılır.

Hava kabarcığını gece kapa yada hortumu sök. Filtrenin vantuz harici hiçbir yeri cama değmezsin titreşim yapar.

Mil metalse o ses yapar. Zamanla döndükçe yerine alışır (yamulmadıysa tabi) alg kaplayınca yağımsı tabaka bırakır bu da var olan sesi azaltır.

Seramik miller aşınmaz eğilmez. Seramik ise ve pervane çıkan tip filtre ise yıkarken dikkat et zorlamaya gelmez kırılır.
Vana aldım bi kaç tane taktım kullanıyorum ses azalıyor gitgide zaten sormak istediğim bir şey var ilk defa az önce dipte gördüm kabuğuna çekilmişti uyuyacak mıydı tekrar hastamı acaba resmi ekliyorum aşağıya forumda dipte uyumanın hastalık belirtisi olduğunu okumuştum.

Ek olarak birde vitamin sordum petshopa bunu gösterdi size sormadan almayim dedim onunda resmini ekliyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20230904_024658.jpg
    IMG_20230904_024658.jpg
    1,004.9 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20230903_184956.jpg
    IMG_20230903_184956.jpg
    784.7 KB · Görüntüleme: 7
Hayvanları en geç 21:00'de yatırıyoruz. Daha uzun süre uyanık kalıyorsa hayvan uykusuz kaldığı için gündüz uyur.

İştahı kendine geldiyse vitamin kalsın, nedir durum? Hala parça atıyor mu?

Hayvanları en geç 21:00'de yatırıyoruz. Daha uzun süre uyanık kalıyorsa hayvan uykusuz kaldığı için gündüz uyur.

İştahı kendine geldiyse vitamin kalsın, nedir durum? Hala parça atıyor mu?
Cem abi ısıtıcı için soru sordum diğer konuda bu arada durumu iyi iştah zaten çok iyi halı kaydırmaz parçaları yok artık tamamen dışkısı ile çıktı görürsem anında alırım zaten

O zaman vitamin kalsın.

Geri