Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hamsterlar hakkında ki düşünceleriniz ?

Bakmasını bilirseniz mutlu da edersiniz mutlu da olursunuz.
Bir hamsteri mutlu etmekten kolay bir şey yok ;)
Sevdiğini belli edin,süprizler hazırlayın,yaşayabileceği geniş bir alan verin onlar için yeterli zaten.
Günün yarısından fazlasını uyuyarak geçirirler.Almadan önce bilgi edinmek gerekir.Sizin dediğinize bakarsak
hiçbir hayvanı beslememeliyiz.
bir kaplumbağada mutlu olmaz akvaryumda,bir kuşta..

Maalesef...
Yanlış hatırlamıyorsam genel olarak 1,5-2 yıl falanlar tabi istisnalar da var.

ben uzun yıllar syrian türü besliyodum 1cm falanlardı sattım hepsini gonzales aldım dün hiç elime alıştıramıyorum yaa :D

geçen ay kız arkadaşım seviyo diye iki tane hamster almıştım ona. normalde bu hayvanı hiç sevmem ama kafesi oyuncakları falan çok güzeldi benim bile içine girip oynayasım geldi valla :) geçen hafta dogurmuşlar 4 tane gittim baktım minnacık titrek yavruları var çok tatlı. Ama yinede beslencek hayvan degil bana göre.

Hamsterlar kesinlikle fare değiller. Bakımları gayet kolaydır ve kesinlikle çok neşeli hayvanlardır(=
Ele alıştırması da çok kolay. Alıp eve getirdiğiniz ilk günden itibaren yemini elinize alıp ona uzatırsanız önce biraz çekinicek daha sonra elinizi koklamaya başlayacak ve en sonunda elinizin içindeki yemi alıp kaçacaktır. Bir hafta boyunca hergün yemini bu şekilde verirseniz elinize alışacak ve yemi alıp kaçmak yerine elinizin yanında yemeye başlayacaktır.Böylelikle artık size alışmış olacak (=
Yinede dikkatli olmalısınız eğer elinizin kokusu bir şekilde değişirse sizi tanımaz ve aniden ısırabilir şayet benim ki hala arada ısırır beni (=
Yinede onlara çok bağlanılmamalı çünkü en fazla 2yıl yaşıyorlar...

Ve yanlış bilinen birşeyi daha söylemek istiyorum çoğu insan hamsterların pis hayvanlar olduğunu düşünür fakat hamsterlar ,canlılar arasında, üzerinde mikrop barındırmayan tek canlılardır. Zaten bu yüzden çoğu biyolojik testler onlar üzerinde yapılır.

Hemsırlar çok tatlı ama gonzales de güzel ham fareye fazla benzemiyo.

feci şirinler hele bir de yanaklarında yemeklerini sakladıkları zaman bir şişiyor daha sevimli oluyorlar :D

Cvp: Hamsterlar hakkında ki düşünceleriniz ?

Bence çok güzel bir hayvan.Çok tatlılar ellerini falan bizim gibi kullanması çok değişik.Bakabiliyorsan al.:t65y:

Geri