Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hangi Marka Yem Kullanıyorsunuz?

HANGİ YEMLERİ KULLANIYORSUNUZ?

• Kullanılan toplam oy
    149
ben sanyu sticks kullanıyorum ayrıca bişi kullanmıyorum şaunlık küçük olduğu için onun dşında şeftali karpuz üzüm marul hvauç veriyorum afiyetle yiyo ne versem yiyo diyebilirim :)

cansel_4yuz' Alıntı:
ben sanyu sticks kullanıyorum ayrıca bişi kullanmıyorum şaunlık küçük olduğu için onun dşında şeftali karpuz üzüm marul hvauç veriyorum afiyetle yiyo ne versem yiyo diyebilirim :)

asıl küçük olduğu için ek yem kullanmalısınız.onun şuanda proteine ihtiyacı var.Bence sanyuyu bir kenara bırakın.Kalitesiz yemler daha geç büyümelerine sebep oluyor.Şuanda zamanında onları kullandığım için çok pişmanım.Ona karides vermelisiniz.Sera raffy i nin etkisi çok fazla.Kapuşunuz daha sağlıklı olacaktır.Gelişimi de yaşına göre gidecektir.

Ben sera raffy i,pets family,meyve ve sebzeler,whiskas junior kedi maması veriyorum.Pets family i bi an önce atmak istiyorum.

bn sanyu kullanıyorum birde yan olarak marul ve salam veriyorum marul tamam ama salam wermem doğru mu???

Salam, sosis, köfte vb şeyler zararlıdır kesinlikle verilmemesi gerekir kaplumbağanın onları verdiğinizde yemesi sağlıklı oldukları anlamına gelmiyor.

su perisi' Alıntı:
bn sanyu kullanıyorum birde yan olarak marul ve salam veriyorum marul tamam ama salam wermem doğru mu???

Salam sosis ve türevleri kaplumbağalara zararlıdır. Marula devam edebilirsiniz ama kaplumbağanız küçük olduğundan sanyu biraz uygun değil gibi... Çünkü yosun içerikli... Sera Raffy P önerme nedenimiz bol miktarda protein içermesi.... Buna ek olarak tubifex ve karides vermelisiniz. Karides ve tubifex markalı olanlar tercihimizdir ama markasızları da ucuza alabilirsiniz... Karides poşet sanırsam 2 tl civarındaydı... Tubfex de tanınmamış marka olursa 2-3 tl civarı birşeydi...

Pets Family kullanıyorum, Sera Raffy 1 ve P Stick yolda.

Tubifex kurtları (kırmızı balçık kurtçukları): Bunlar parazitlerin barınağı olduğundan, kaplumbağaları ölüme kadar götüren bağırsak hastalıklarına neden olurlar. Çok sayıda yavru kaplumbağaları parazitsel hastalıklarla ölüme sürükleyen en büyük etkenlerden biri de budur. Çoğu üreticiler ve satıcılar su kaplumbağalarını bununla besler.

Bir ara Prenses’e yavru kedi kuru maması verdiysem de (Prens hiç yemedi, beğenmedi), kedi ve köpek kuru mamalarının kaplumbağalarda gut hastalığına yol açtığını öğrendiğimde vazgeçtim.

Bu iki paragraf Turgay Bora'nın web sitesinden alıntı. Kaplumbağalar için zararlı olduğu söyleniyor. Bence kullanmayın kedi maması.

Cvp: Hangi Marka Yem Kullanıyorsunuz?

Sera kullanıyorum zaten en kaliteli yem de o.

şüphesiz kullanabiliceğim tek yem sera'dır heralde.

ANA YEM
Turtle stick
Sera raffy p

EK OLARAKTA
Karides , Karpuz , Marul , Vs.Sebzeler :)

sera raffy p, sera raffy royal :)

turtle stick. en adilerdenmiş... hemen serra alıyorum

Ana Yem:
Sera Raffy P
Ek Yem:
Sera Raffy I,Sera Raffy Mineral

Bu arada en iyisinin SERA markalı ürünler olduğu söylenmiş; ancak eklemek isterim ki yurt dışında ve özellikle ABD'de Tetra çok satılan ve bilindik bir markadır. Ayrıca Sera Raffy P ile Tetra Reptomin karşılaştırıldığında besin değerleri ve mineraller bakımından Tetra bir adım daha önde.

O yüzden Sera ve Tetra arasında ayrım yapmak, BMW ile Mercedes arasında seçim yapmaya benzer.

Sera ve Tetra yemlerini kullanıyorum.

konu çok faydalı oldu böylece kaplumbağamı hangi yemle besleyeceğime karar verebilirim sağolun

Geri