Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hangi yemi almalıyım ?

cansell

Taç 1 Üye
arkadaşlar kapluşum tahmini 3-4 aylık boyuda 4.5 cm ben sanyu turtle sticks kullanıyorum ama bunun yanında ek olarak ne önerirsiniz yani ek olmalı mı daha doğrusu bide ben kapluşuma yavaş yavaş sebze meyve vermeye başladım haftada bir kez karpuz veriyorum oda tadımlık yani bide marul verdim bi kere o kadar...

tadımlıklara devam et ama karpuzu hiç denemedim... Ek olarak karides al ya da kan kurdu. Ama her zaman dediğim gibi en iyi yem sera raffy p çünkü protein ağırlıklı sanyu daha çok yosun bitkisel... Bir yem vardı bebekler için onun ismini bulayım yazayım sana

Sera ve tetranın ana yemleri ile yüksek protein içerikli yemleri de ek olarak kullanabilirsiniz. Tetra reptomin, sera raffy p, sanyu turtle sticks gibi yemler temel yem, sanyu tubifex, tetra gammarus, sera raffy-I gibi yüksek protein içeren yemler ek yemlerdir. Arada sebze ve meyve verebilirsiniz verilebilecek ve verilmemesi gereken besinler hakkında forumda konular da mevcut.

yardımınız için teşkkürler... forumdaki beslenmeyle alakalı herşeyi okudum biliyorum :) kapluşum şuan çok sağlıklı diye görüyorum ben ne versem yiyor bendende korkmuyor elimi bile ısırıyor yem diye :) yem vermeyi saatli yaptım daha doğru olur diye güneşlenmede aynı şekilde hep aynı saatte yapıyorum alışsın diye ısıtıcısıda var sabit ikimizde mutluyuz yani :)
2 hfta oldu alalı :) düzenli ilgilenince alışmasını sağladım sanırım :)

Bende ilk senin gibi sanyu stickle besledim kaplumbağamı benimki kücükken karedes yemiyordu.Onun icin karedesi kullanmıyordum.Artık karedesi yiyor ve karedesi kullanıyorum.Ama yanınada Raffy P aldım.
Sana tavsiyem;
Karedes Ve Raffy P Al...

cahide' Alıntı:
tadımlıklara devam et ama karpuzu hiç denemedim... Ek olarak karides al ya da kan kurdu. Ama her zaman dediğim gibi en iyi yem sera raffy p çünkü protein ağırlıklı sanyu daha çok yosun bitkisel... Bir yem vardı bebekler için onun ismini bulayım yazayım sana

Diğer meyvelere nazaran daha kolay yiyorlar karpuzu.Gofret bayıla bayıla tüketiyor.

Saatli yapmanız daha iyi olmuş.Ne verdiğinizi bilirsiniz.

Geri