Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hangisi Kız Hangisi Erkek :)

umumacce

Yeni Üye
Merhabalar ve iyi akşamlar herkese. Forumunuza yeni üye oldum ve benim iki tane kaplumbağam var ama hangisi erkek hangisi kız bilemedim veya ikiside mi erkek yoksa kız mı :D
mailto:/16h2t03.jpg
mailto:/2qxrtd5.jpg
Bu 6 santim olan kapluşum
mailto:/29wn9qa.jpg
mailto:/5uip2x.jpg
Buda 8 santim olan kapluşum
hangisi erkek hangisi kız veya ikisinin cinsiyeti aynı mı acaba bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Mesajlarımızda kısaltma kullanmayalım/tubidik

Daha küçükler cinsiyet için :)
ama baştan 2. fotoğraftaki dişi olabilir :D Kuyruk öyle görünüyor.
Ama kesin bir şey söylemedim :D

teşekkürler cevap için. Bende hep ufak olanı kızım diye seviyorum ama bakalım büyüsünde. Bide tam olarak nerden anlaşılıyor kız veya erkek olduğu kabuklarının altına bakılarak anlaşılmaz filan deniyor. Şimdiden cevaplarınız için teşşekürler.

Kabuk altı desenlerden anlamak ne kadar doğrudur bilmiyorum.
Erkek ve dişinin kuyruk yapısı farklı oluyor.Erkeğin kuyruğu daha kalın ve kloak daha kuyruk ucuna yakın oluyor.Erkeğin tırnakları daha uzun oluyor.Erkek kaplumbağalar dişilere göre daha küçük kalıyor.
10 cm civarına geldiğinde bir cinsiyet tahmini yapılabilir.

tekrar teşekkürler o zaman 10cm olduğunda tekrar resim koyacağım demektir bu :) ilginiz için teşekkürler.

Türkçe'mize özen gösterelim/tubidik

Galiba ikisde kız bizimkilerin :) ikisininde tırnakları kısa. Bilmiyorum sonradan uzar mı ama :p

2. resimdeki kız 3. resimdeki erkek gibi gözüküyor ama şuan net bişey söylemek için zamanı değil biraz daha büyümeleri gerek..

Geri