Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hareketsiz

profesor

Yeni Üye
Merhaba biz de eşimle bir çift dişi erkek şu kaplumbağası alarak bu yolculuğa başladık , erkek olan aşırı aktif durmuyor devamlı hareket ediyor , yem filan zaten yemediği an yok her verdiğimizde iştahla giyiyor , ama kız olan bir türlü yem yemiyor , tüm gün hareketsiz uyuyor , acaba hasta mı yoksa gensel bir faktoru mu var çözemedim , tüm gün hareketsiz uykudan sonra uyandığında da hicbirsey yemeden on onbeş dk sonra tekrar uyuyor bu durumda olan kalan var ise ne yapabilirim, bir önerisi olan var mı , ilk defa uyanık yakaladım, resmini çektim

Ekli dosyalar

• 17148187079403856464478312059038.jpg
    17148187079403856464478312059038.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 12
Foruma hoşgeldiniz.

Bu boyda cinsiyet belli olmuyor. 10 cm kabuk boyuna doğru belli olur.

Hayvan üşütmüş. Eczaneden genta yada gentagut göz damlası alın. Hangisi ucuz ise onu alın. Sabah akşam 45 derece açıyla tutup ağzına 2 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. Sonra ağzını temizleyin. Gözlerine de sabah akşam ikişer damla damlatıp kuru yerde 20-25 dakika bekletin.

Deep fix reptivit vitamin damla alın bunu da her gün bir kez bir damla damlatın. İlaçtan uzak bir saat iyi olur. Vitamin iştahını açar kırgınlığını alır. Diğerine de haftada bir bir damla ilk stick yemine damlatıp suda hemen önüne atın yesin.

Akvaryum yoksa alın. Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Ölçüyü belirleyince buna uygun su ısıtıcı ve iç filtre bakarız.

Kuru alan için ısıtma lambası alacaksınız. Isı hayvanın metabolizmasını canlandırır. Bu konuda bilgi verdim. Bu standarttır. Bunu hemen temin edin.

Kuru alan için örnekler;

İlaç uygulamasına başlayın 3 gün sonra bir daha bakalım.

Yem olarak ne marka yem veriyorsunuz?

Geri