Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hasta mı olacak???yardımmm!!!

büşr@

Bronz 5 Üye
kapluşumu dün kuru alandayken ağzını açıp kapattığını gördüm ve endişelendim acaba hastalık belirtisi mi?ama sadece bir kez gördüm zaten onun dışında acayip hareketli beni görünce çok hareketleniyor yem istiyor falan yani iştahı açık.geçen yaz hastalık geçirmişti gözleri kapanmıştı ama akvaryuma geçince iyileşmişti acaba yine hasta mı olacak.yaz diye suyunu 26 derece yaptım o etkilemiş olabilir mi yardım edinn...

Geçmiş olsun.Umarım hasta değildir.Şayet hasta olursa acizane tecrübemi paylaşayım.Benim kapluş akciğer enfeksiyonu oldu yakınlarda ben sadece başka bir akvaryuma ayırdım öncelikle sonra suyun sıcaklığını 33 derceye çıkardım ve sadece vitamin verdim yemiyle beraber.Çok hasta olan, üç gün boyonca gözlerini bile açamayan kapluşum dördüncü gün gözlerini açtı ve yem yedi.Şimdi çok iyi.Antibiyotik le tedevi sonucu bir kapluşumu kaybettim ben.Bu sitede ismini şimdi çıkaramıyorum sağolsun bu tedaviyi yazmıştı bi konuda.ve bence çok çok iyi bir tedavi.Bir de suyunuzun sıcaklığı 28 derece olsun bence kapluşlar için en ideal ısı diye biliyorum ben...

bence abartmaya gerek yok esniyor olabilir bnmde kapluşlar yapıyor

umarım öyledir tşkler zaten bir kere yaptı onun dışında hiçbir hastalık belirtisi yok

Geri