Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

HASTA

amazingvoltaa

As 5 Üye
bizimki cok istahli ve cok hareketlidir normalde ancak bu sabah tropical biorept supreme young yemini yiyemedi 30 dakika boyunca durdu birazi zar zor yedi hareketsiz ve halsiz gibi istahsizdi yemi mi sevmedi bilmiyorum neyse hep yem kutusunu gorunce cirpinirdi ve suda degisik sesler cikarmaya basladi vicik vicik boyle sesler cikariyor dun devit surmek icin 30-35 dk disariya cikardim evde dolasti koltugun altina falan girmisti toz cikarmis hep oralardan bilmiyorum ondan mi ne yapmam gerekiyor yardimci olur musunuz?

bizimki cok istahli ve cok hareketlidir normalde ancak bu sabah tropical biorept supreme young yemini yiyemedi 30 dakika boyunca durdu birazi zar zor yedi hareketsiz ve halsiz gibi istahsizdi yemi mi sevmedi bilmiyorum neyse hep yem kutusunu gorunce cirpinirdi ve suda degisik sesler cikarmaya basladi vicik vicik boyle sesler cikariyor dun devit surmek icin 30-35 dk disariya cikardim evde dolasti koltugun altina falan girmisti toz cikarmis hep oralardan bilmiyorum ondan mi ne yapmam gerekiyor yardimci olur musunuz?
baktim da suyun icinde ileriyi isiriyor baloncuk falan gordugunde sanirim bu ses ondan kaynakli olabilir

Hayvanı evde dolaşmaya bırakmayın balkondan düşebilir yada tuvalete düşebilir düşmese bile tozlardan ve kirden dolayı göz ve kulak enfeksiyonu olması ihtimali yüksek ayrıca üşütme durumu da olabilir. Hayvanı soğuğa yakın ılık suda yıkayıp öyle yuvaya alın. Yağ sürdükten sonra yarım saat bir kapta bekletin esinti vurmaması lazım ev soğuksa ısıtma lambasını da açın yarım saat sonra yuvasına alabilirsiniz.

Hayvanı evde dolaşmaya bırakmayın balkondan düşebilir yada tuvalete düşebilir düşmese bile tozlardan ve kirden dolayı göz ve kulak enfeksiyonu olması ihtimali yüksek ayrıca üşütme durumu da olabilir. Hayvanı soğuğa yakın ılık suda yıkayıp öyle yuvaya alın. Yağ sürdükten sonra yarım saat bir kapta bekletin esinti vurmaması lazım ev soğuksa ısıtma lambasını da açın yarım saat sonra yuvasına alabilirsiniz.
bir yere dusmez goz kulak oluyorum haftada iki kez devit icin cikaracagim artik

Dışarı değil fazla hareket alanı olmayan bir kap içinde dursun. Kış ayları üşümemesi için tepesinden kuru alandaki gibi ısıtma lambasını konumlandırırız.

Toz ile temas göz enfeksiyonu olmasına neden olur. Obezite gibi bazı özel durumlarda yürütmek gerekebilir. O vakit yere temiz bir çarşaf serip üzerine koyarız. Tabi bu kış ayları üşüme durumu olacağından yapılması sağlıklı olmaz.

Geri