Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hastamı

Hyvn-Svr

Yeni Üye
Katılım
9 Ara 2008
Mesajlar
13
Kaplumbağalarımdan biri yemini yemiyo gözü sürekli kapalı çok hareketsiz oluyo diğeride çok hareketli ama dünden beri yemini yamiyor neden acaba?
 
kapluşlarınızı yeni aldıysanız mekanlarına alışma devresindelerdir..yememsebebleri bu olabilir ama cok zamandır sizinle iseler hastalanmış olabilirler kapluşunuzu kgözünün kapanması kış uykusuna yatmış olabilir veyahut göz enfefsiyonu oplmuş olabilir suyunu sıcak tutun uyumamalarını saglayın eger küçüklerse...yeni mi aldınız kapluşlarınızı?
 
elinizecok almamaya dikkat edin cünkü onlar ele alınınca kendilerini savunmasız hissederler ve korkarlar...ve hastalık bölümünde yazan hastalıklar kapluşunuzda varmı bir gözlemleyin derim...göz kapanmasına gelince kapluşunuz hiç gözünü açmıyorsa göz hastalıgına yakalanmış demektir ve iyleşmesi için terramycin adlı merhem kullanabilirsiniz....
 
hastalıkların çoğu belirtisi yok sadece halsizlik ve yem yememe var biride burnunu suyun dışın çıkarmıyor
 
suyun dışına burnunu cıkarıyodurda sen görmüyosundur:)...yem konusuna gelince suları soguk ise eger iştahsızlaşıp yemiyor alobilirler ve ayrıca vitamin ilacı alırsan iyi olur vitaminle o halsizlikleride kalmaz önerbileciğim marka ise deep...
 
Isıtıcınız var mı?Isıtıcı olmadan ne rahat hareket ederler ne de yemek yerler...Hatta ölebilirler.Sebebi büyük bir ihtimal soğuk sudan kaynaklanıyordur yoksa en kısa zamanda temin edin.Varsa iyice bir gözlemleyin başka belirtiler de var mı diye...Ona göre bilgimiz dahilinde bir tanı koymaya çalışırız.

Burnunu dışarıya çıkarmayan kaplumbağa yaşamıyor demektir.Çünkü kaplumbağalar akciğer solunumu yapar.Belki de sizden korktuğundan siz yanındayken çıkarmıyordur.

Terramycin içerisinde kuvvetli iyileştiriciler vardır.Eğer gerekmediğinde kullanılırsa iyileştirmeyi bırakın çok daha kötüleştirebilir.Daha hastalığın ne olduğunu ve ciddiyetini algılamadan bir ilaç tavsiye etmek doğru olmaz.
 
kaplumbağanızın temmuzdan beri hareketsiz gözü kapalı ve yem yememesi çok büyük ihtimalle akciğer enfeksiyonu belirtisi.. alt kabukta pembelik de var mı? son 2 gündür diğer kaplumbağanızın da yem yememsi enfeksiyonun ona da bulaşmış olabilceğinin işareti.. akvaryumda mı yoksa plastik kapta mı bakyorsunuz kaplumbağalarınıza?
 
akvaryumda duruyodu ama ilk geldiğinde kaptaydı kuzenlerim almıştı ama şimdi kurban bayramından dolayı evde değiliz açlıktan ölmesin diye yanımda getirdim ısıtıcım yok kaplumbağamın altında pembelikte yok hafta sonu ısıtıcı alıcağım
 
Bütün ekipmanları tamamlayın ondan sonra sorunuzu sorun.Sorunuzun cevabı sorunun içinde yatıyor...Gerekli ekipmanların tam olmamasından kaplumbağalarınızda sorun var.;)Aramıza hoşgeldiniz.
 
yeni ısıtıcı almama gerek kalmadı eski balıklarımdan kalan ısıtıcıyı annem kaldırmış yanlız taş gibi falan olan ısıtıcılardan mı alıyım yoksa bu olur mu
 
taş gibi dediğiniz kuru alan benzeri derece ayarlaması olmayanlarsa onlardan almayın.. normal derece ayarlamalı olan akvaryum ısıtıcılarından kullanın
 
hmm anladım.. yok o tip olanlar genelde iguana kertenkele için oluyor.. normal bir kuru alan ve lamba kullanmanız iyi olcaktır.. su için de akvaryum ısıtıcısı tabi..
 
Geri
Üst