Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hayalim

asi kız

Bordo Bereli
Boyle enden boydan 2-3metrelik bi akvaryum kurmak istiyorum ilerde tipkisinin aynisindan #hayalim1#
mailto:/5L7nbq.jpg
Beta baliklarimada bol bitkili buyuk bi akvaryum bunun gibi#hayalim2#
mailto:/jX3NZJ.jpg
Sizce hayallerim nasil?cokmu sacma yada komik?yada guzel

Cvp: Hayalim

asi kız' Alıntı:
Boyle enden boydan 2-3metrelik bi akvaryum kurmak istiyorum ilerde tipkisinin aynisindan #hayalim1#

Kaplumbağa akvaryumu için araştırma yaparken fotoğraftaki örneği bende çok gördüm. En sevdiğim modellerden biriydi. Kullanışlı olur mu, eksikleri neler adminlerimiz iyi bilir.

Bizim tum ekipmanlarimiz var sadece akvaryum kucukdu buyuttum zaman ömurluk yani bunun tipkisinin aynisini istiyorum.enboy2-3 metre.bitkili olanda 100 cm duşunuyorum.

Kaplumbağalar açısında kullanışlı. Yumurtlama alanı akvaryum ve kuru alandan ayrı. Böylede olmalı zaten yumurtlama harici hayvanların teması olmamalı.

Sorun bizim açımızdan sistem bayağı yer kaplıyor. Masrafta ona göre.

Abi haklisin cok masrafli ama hakediyorlar diye dusunuyorum.madam bi cana bakiyoruz hakkini vermek lazim okadar buyuk bi salon bulamazsamda 1-2metrelik olur 3 metre yerine.hayal iste herseyin en guzeli hayvanlarimin cocuklarimin olsun istiyorum.peki abi tahmini kac kilo silis kum ister bu akvaryum?

Bitkili akvaryum nasil?abi beta baliklarim icin boyle bi akvaryumda onlara kurmak istiyorum.

Akvaryumun ölçüsüne göre kilo değişir. Akvaryum yükseliğine bağlı olarakta kum yükseltisi değişir.

hayalin olması güzel tabi, elde ki imkana göre revizyon yaparsın. akvaryumun 1-3 metre yüksekliği olursa onu temizlemek problem olabilir

Evt bide benim gibi boyu kisaysa insannin daha zor..ama herseyin iyisini hakettiklerini dusunuyorum hayvanlarin.

Akvaryum derinliğinin max 1 metre olması makuldür. İdeali ise 50-60 cm'dir.

Anladim abi peki cam kalinligi 6mm mi yoksa 6cm mi olucakdi?unuttumda simdiden not alayim.

8mm ve üstü daha iyi olur, hacim arttıkça 10-12 mmlere çıkılabilir

Akvaryum ölçüsü nedir ?

Abi suan arastirma yapiyorum bitane buldum camci ona sorucaktimda ondansordum cam kalinligini..

Ölçü bilinmeden uygun kalınlıkta cam hesaplanamaz.

Şuradan akvaryum cam kalınlığı, güvenlik ve akvaryum ağırlığını hesaplayabilirsiniz.

asi kız' Alıntı:

Eni boyu 2 -3 metre olan bir akvaryumun su ile birlikte ağırlığı 3 - 4 tonu bulabilir. Eğer eviniz zemin katta değilse bu büyüklükte bir akvaryum apartmanınızın statik dengesini bile bozabilir.  :D

Anladim sadece hayal ama gerceklestirmek istedim bi hayal onun icin aastirma yapiyorum.trabzondaki evlerin hepsi saglam sikinti olcagini sanmiyorum.ankaradayim suan icin ama yaza trabzonda bu iki akvaryumu kurmak istiyorum.????

Geri