Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hayalini kurduğum akvaryum bu sizce nasıl

SiNemMm

Altın 3 Üye
güzel mi :) bu yaz garsonluk yapıp kapluşlarım için bir akvaryum alacağım sizce nasıl
http://www.dizaynakvaryum.com/Sumplu-akvaryum.asp

en üstteki 220 litre olan. ıvır zıvır şeyler veriyolarsa içinde onları çıkarttırcam tabi. böylelikle annemle babamda üstümüze su sıçrattılar ay demiycekler :) ışık nasıl olmalı içindeki bunları normal balıklar için süs olsun diye mi takıyolar bu floresan lambaları yoksa işe yarar mı?

100 wat ısıtıcı kapluşlarımı sıcak tutar mı yeterli mi bu maddedekiler lütfen yardımcı olun bana bu yaz kesin almayı planlıyorum. 1 haziranda işe gircem ciddiyim arkadaşlar yardımcı olun bana

Cvp: hey millet hayalini kurduğum akvaryum bu sizce nasıl

SiNemMm' Alıntı:
güzel mi :) bu yaz garsonluk yapıp kapluşlarım için bir akvaryum alacağım sizce nasıl
http://www.dizaynakvaryum.com/Sumplu-akvaryum.asp

en üstteki 220 litre olan. ıvır zıvır şeyler veriyolarsa içinde onları çıkarttırcam tabi. böylelikle annemle babamda üstümüze su sıçrattılar ay demiycekler :) ışık nasıl olmalı içindeki bunları normal balıklar için süs olsun diye mi takıyolar bu floresan lambaları yoksa işe yarar mı?

100 wat ısıtıcı kapluşlarımı sıcak tutar mı yeterli mi bu maddedekiler lütfen yardımcı olun bana bu yaz kesin almayı planlıyorum. 1 haziranda işe gircem ciddiyim arkadaşlar yardımcı olun bana

buna benzer akvaryumları 2.el olarak daha ucuza bulabilirsiniz, bence bu kadar çok ğara vermenin pek bir anlamı yok.

camda su izi ve çizikler olur ama benimkiler camlarını cayık cıyık ciziyorlar tırnaklarıyla birde su izi var bembeyaz. haklısınız aslında ucuzada kapatırız da nereden bulucam ki? hem insanlar iyi bakmıyorlar. çürük çarık kakalamaya çalışıyorlar

almışken iyi bişşey olsun kapluşlarım ömürlük kullancak. bir daha akvaryum almayacağım ki

yani siz bilirsiniz, ben mobilyalı 120-50-60 ölçülerinde akvaryumu 250 liraya alacağım yakın zamanda, 2.el piyasasını araştırırsanız emin olun sizin istediğiniz tarz beyaz lake boyalı, iyi bakılmış akvaryumlardan da bulabilirsiniz, gittigidiyor, sahibinden ve akvaryum siteleri bakılacak siteler.

alacağım akvaryum:
mailto:/Forum/dosyalar/100320/16_3_2013_19_39_47_3.jpg

anaraxia sende çok havalısın :) bul bana fıstık gibi ucuz akvaryum hep bilmişlik yapıyon ha :D :breh: :haha: :hih:

:$ teşekkür ederim ^^

RE: hey millet hayalini kurduğum akvaryum bu sizce nasıl

Bu firmanın ücretleri yüksek. Akvaryum dizayn merkezi daha makul. Ben mas akvaryuma yaptırdım. Kuru alanlarıda çok güzel yaptılar. Floresan aydınlatmaya gerek yok. Daha ucuza yapacaksa 220 lt için sump gerekli değil. Gene 220 lt için 100 w ısıtıcı yetersiz. Bu ebat için uçuk bir fiyat olmuş.

Sinem, sen paranı biriktir. Alım ve yapımdan bir ay önce buraya konu aç. Sana önerilerde bulunalım. Bu iş sadece akvaryum değil. Dış filtre ve kaliteli malzeme ve ekipmanlar alacak paran dahi kalır. Ben akvaryum fiyatı kadar diğer malzemelerede para harcadım. Dış filtre, malzemeleri, lambalar, ampuller derken inanılmaz bir bütçede bunlara gidiyor. Genelde giderin yarısı akvaryum yarısı geri kalan her şey gibi düşünebilirsin. Ama bu hacimde akvaryuma bu para verilmez.

Cvp: hayalini kurduğum akvaryum bu sizce nasıl

emre bey çok teşekkür ederim. dediğinizi yapacağım. çünkü cidden bir akvaryum için uçuk bir rakam. ve 100 watda ısıtmazsa suyu hiçbir anlamı yok. lambası flnda yalan.

SiNemMm' Alıntı:
anaraxia sende çok havalısın :) bul bana fıstık gibi ucuz akvaryum hep bilmişlik yapıyon ha :D :breh: :haha: :hih:

:$ teşekkür ederim ^^

Siteler orada, araştırın bulun :) o kadar zor değil, ayrıca şunu da belirteyim akvaryumla beraber fiyata dahil olarak 300w ısıtıcı, iç filtre, eheim dış filtre falan da geliyor, anlayın işte 0 almakla arasındaki farkı, emre abinin dediği gibi almadan kısa süre önce burada belirtirseniz her türlü yardımcı olurum .)

Cvp: hayalini kurduğum akvaryum bu sizce nasıl

tesekkurler ^^ cok naziksiniz

Geri