Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Haylaz & Yosun

hSn24

Bronz 5 Üye
Daha 3 günlük olan kapluşlarım Haylaz ( Erkek ) & Yosun ( Dişi ) her nekadar yem problemimiz olsada karşınızdalar buyrun ( Güneşlenirken ) :D

http://yfrog.com/jcphoto0008tqj
http://yfrog.com/83photo0010yij
http://yfrog.com/bcphoto0011qj
http://yfrog.com/mhphoto0009nj

ölüm fanusunda kaplumbağa beslenmez en kısa sürede akvaryum almanızı tavsiye ederim ve içerisine diğer ekipmanları yani ısıtıcı filitre vs ayrıca resimde gördüğüm kadarıyla akvaryumcuların para kazanmak için sattıkları ama hiç bir şeye yaramayan ve yararından fazla zararı olan kabuk sertleştirici jel falan var lütfen onları kullanmayın doğal yollardan yada uv b lambayla kaplumbağanıza daha iyi bakabilirsiniz
vitamin var galiba yanında bide onun hakkında bişey diyemem ama bende arada kullanıyorum

edi=büdü' Alıntı:
ölüm fanusunda kaplumbağa beslenmez en kısa sürede akvaryum almanızı tavsiye ederim ve içerisine diğer ekipmanları yani ısıtıcı filitre vs ayrıca resimde gördüğüm kadarıyla akvaryumcuların para kazanmak için sattıkları ama hiç bir şeye yaramayan ve yararından fazla zararı olan kabuk sertleştirici jel falan var lütfen onları kullanmayın doğal yollardan yada uv b lambayla kaplumbağanıza daha iyi bakabilirsiniz
vitamin var galiba yanında bide onun hakkında bişey diyemem ama bende arada kullanıyorum

teşekkür ederim bilgiler için zaten en kısa zamanda akvaryum alıcam şimdilik burada bakıyorum jel konusuna gelince gerçekten haklısın ama ben alırken kapluşlarımı hiç bir bilgim yoktu bu site sayesinde öğrendim ve jel kullanmadım hiç turtle stick marka yem var ve yemleri yediremiyorum daha 4.günleri bugün :)
VamPrelLa' Alıntı:
Hoş geldiniz :) İyi forumlar

Teşekkürler :)

Çok güzeller, umarım yem sorununu da halledersin.

benteşekkür ederim zaten ilk olarak bu yazınızı gördüm daha önce azdıklarınıza hiç bakmadığım için buarada hoşgeldiniz demeyide unuttum ama :D:D zamanla bilginiz artacaktır forumda birçok bilgi var zaten yom konusunda kapluşlarınız küçük zaten turtle stick i bilmiyorum ama genelde seranın ürünleri kullanılıyo diğer arkadaşlar bende dahil küçük kapluşların protein ihtiyacı olduğundan ilk başlarda sera raffy I büyüdükçe raffy p bitkisel içerikli olduğundan daha faydalı olur inşallah kapluşlarnızla mutlu mesut yaşarsınız :D:D

buarada raffy I yami karidestir içerisinde küçük karidesler var ondan alın bence zaten küçük olduklarından korkaklar belki o ilgisini çekerde yemeye başlar yavrucak

edi=büdü' Alıntı:
benteşekkür ederim zaten ilk olarak bu yazınızı gördüm daha önce azdıklarınıza hiç bakmadığım için buarada hoşgeldiniz demeyide unuttum ama :D:D zamanla bilginiz artacaktır forumda birçok bilgi var zaten yom konusunda kapluşlarınız küçük zaten turtle stick i bilmiyorum ama genelde seranın ürünleri kullanılıyo diğer arkadaşlar bende dahil küçük kapluşların protein ihtiyacı olduğundan ilk başlarda sera raffy I büyüdükçe raffy p bitkisel içerikli olduğundan daha faydalı olur inşallah kapluşlarnızla mutlu mesut yaşarsınız :D:D

Hemen petshop' a gidiyorum :) Sera Raffy I kesin yerler mi diyosunuz ?

küçük kutuları var onlar diğerlerine göre ucuz bi alın yerlerse daha büyüğünü alırsınız

Ben de internette gezerken PRODAC TARTAFOOD GAMMARUS diye kurutulmuş karides yemi buldum ama kalitesi hakkında bir fikrim yok. Sizin bir bilginiz var mı?

Kaplumbağaların yem yemiyorsa balıklar için kullanılan dip yemlerini kullanabilirsin.Bu yemler kokusu sayesinde kaplumbağaların yem yemeye başlamasına yardımcı olur

genç kaplumbağa' Alıntı:
Kaplumbağaların yem yemiyorsa balıklar için kullanılan dip yemlerini kullanabilirsin.Bu yemler kokusu sayesinde kaplumbağaların yem yemeye başlamasına yardımcı olur

peki marka verebilirmisin ?

Geri