Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

hayvan hayatı bu kadar ucuzlamış pess!!!

cansell

Taç 1 Üye
bugün internette benden büyük bir abiyle konuşuyordum yeğenleri kaplumbağa bakıyormuş ölüm kabında bende aynen ona söyledim bunları falan illa tutturmuşki çok iyi bakıyorlar falan diye çokda sağlıklılar falan diye bende anlatıyorum ona ısıtıcı lazım filitre lazım akvaryum lazım diye neyse ikna oldu bende kaplumbağa bakıyorum dedim bana ne dedi biliyor musunuz aa süs kaplumbağlarından mı hani suya koyuyorsun duruyor ya onlardan mı demez mi ağzıma geleni saydım o kadar sinirlendim ki anlatamam arkadaşlar resmen deli oldum ya bu kadar mı ucuzlamış o minicik tatlı şeylerin hayatı çocukların ellerinde oyuncak olmuş. Birde ne diyor biliyor musunuz evlenince 2 çocuğum olsun onlarada kaplumbağa alıcam bakımı zor değilmiş mişde rahatmış mışda falan bende dedim ki ya senin ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu yoksa öylesine mi konuşuyorsun dedim onlar doğanın bir parçası onlarda bizim gibi canlı nasıl böyle şeyler söylersin onlar senin çocuklarına süs olsun oyuncak olsun diye mi yaratılmışlar dedim harbi psikopattı arkadaşlar engelledim gitti... buna bi son vermemiz lazım ama nasıl ?

Ne yazık ki insanların çoğu kaplumbaga alırken bakımı kolay küçük bir hayvan gibi düşünüyor:/
Konustuğun insanda kaplumbagalar hakkında hiç bir şey bilmeyen içinde hayvan sevgisi bulunmayan biri olsa gerek.
Cansel sende www.kaplumbagalarolmesin.net e girip hayvan ticaretine karsı olduğunu bir kezde imza atarak gösterebilirsin:)

insanlar bir hayvanı seviyor alıyor bazıları ise hava atmak için alıyor :(
eğer bir hayvan alıyorsan üstüne bir can yüklenmişsin gibi düşünmeliyiz ve sayın VamPrelLa'nın dedi gibi bu siteye bir göz attım

http://www.kaplumbagalarolmesin.net e girip hayvan ticaretine karsı olduğunu bir kezde imza atarak gösterebilirsin

eğer sen bir hayvan alıyorsan ona adam gibi bakmalısın yani mecbursun madem aldın adam gibi bakıcaksın ama yokk bu anlayış yokkk

Merhaba bende kaplumba alırken ilk o düşünceyle aldım ufacık hyavan fanusda durur falan sonra araştırma yaptım akvaryum ıstıcı filitre vb. mazemeler gerekliymiş en kısa sürede temin ettim ve capkını akvaryumuna kavuşturdum...Can dostum gibi baktım ona sabah kalktıgımda ilk işim ona bakmak oluyordu hayvan sevgisi bambaşka bir şey bilmeyen bilmiyor ve düşüncesizce konuşuyorlar citten sinir bozucu hastalandıgında veterinere getirdigimde bile benle dalga gecenler oldu ama takmadım bile.

bende ilk başta kabı aldım ama akvaryumda yaşaması gerektiğini biliyordum bu siteden öğrendim bende herşeyi hayvan sevgisi dediğiniz gibi başka birşey o bir canlı küçücük ve size muhtaç nasıl böyle konuşuyorlar anlamıyorum gerçekten...

Gecen bundan 1 hafta yada daha fazla tam emin degilim muğlanın bir ilcesinde yetişkin su kaplumbalarını yakmışlar yani birde böyle durumlar var

Evet, 30 su kaplumbağası Milas'ta yakılıyor... Hayvanseverler insanlıklarından utanıyor vs.

evet hatta ahmet bey konu başlıığı bile açmış o habere... onu çocuklar yapmamışlardır bence çocuklar severler hayvanları yani evlerine falan götürmek istemişlerdir. yani benim düşüncem bu çocuklar büyükler kadar cani değilleridir ama öyle çocuklar varki illallah dedirttiriyor :) birde insanlar hayvanları canlı olarak görmüyorlar yani öylesine birşeylermiş gibi sokakta hiç bakmıyorlar bile benim sokakta en çok hayvanlar dikkatimi çeker bakarım sevebileceğim bir hayvan var mı diye onlar kadar bende onlara muhtaç hissederim kendimi sevmeye :)

malesef bunun bir sonu yok, sesi soluğu çıkmadığı için süs gözüyle bakıyorlar pek az insan evcil hayvan bakmanın nekadar zor ve onu doğasında gibi hissettirmenin meşankatini biliyor .. geri kalanları ise mini kafeslerde hamsterlar, fanuslarda japon balıkları, kadehlerde bettalar, ölüm kaplarındada kaplumbağalar besleyerek evcil bir hayvana sahip olduklarını sanıyorlar oysaki onların tek yaptıkları işkenceden ibaret ..

Ben bir arkadaşımla az mı kavga etmemiştim.. Yok 6 sene bakmışmış, ben çok yediriyormuşum, akvaryumda boğulurmuş flaan filan... Seninki büyüyen cinstir gidelim pet shopa soralım büyümeyen cins de var vs... Saçmalıklar...

Geri