Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hazır kuru alan ve şelale filtre

Smyrna35

Gümüş 3 Üye
Katılım
15 Şub 2009
Mesajlar
160
Arkadaşlar hazır, asma kat şeklinde satın alabileceğim bir kuru alanı nerede bulabilirim Ankara'da? Forumlara bakıyorum genelde çoğu kişi kendi kendine hazırlamış kuru alanı, fakat şu anda camcıyla veya silikonla uğraşacak hiç vaktim yok.

Bir sorum da şelale filtreler ile ilgili. Su derinliğinin 15 cm olduğu akvaryumlarda şelale filtreler etkin şekilde çalışır mı?

Ankara'daki arkadaşlardan ricam, lütfen sürekli olarak alışveriş yaptıkları pet shop'lar hangileriyse benimle paylaşsınlar. Aldığım ekipmanların hepsinin çok daha ucuza bulunabileceği yerleri gördükçe internetten kendimi kazıklanmış hissediyorum. Acele olarak dip süpürgesi, raffy P, raffy I ve varsa hazır bir kuru alan (asma kat şeklinde) almak istiyorum elime para geçmişken:D
 
ankaradan bir üyemiz daha varmış :) sevindim bir daha buluşma olursa sizi de bekleriz :)

asma kat şeklinde hazır satılan kuru alanlardan maalesef ülkemizde pek bulunmuyor en azından ben ankarada hiç denk gelmedim.. reklamcılardan akrilik levha kestirip föhn makinesiyle eğim vererek yapabilirsiniz daha kolay olacaktır ya da bulabilirseniz tetranın kuru alan ve filtre ikisi bir arada olan ürününden de alabilirsiniz forumda konu var bununla ilgili.. izmirde 40 tlymiş sanırım fiyatı.. tetra reptofilter diye geçiyor ürünün adı.. bunun dışında cd kabından fln da yapmanız mümkün kuru alanı.. forumda değişik örnekler mevcut zaten.. onlardan da ilham alabilirsiniz..

şelale filtre konusunda 15 cm bence biraz düşük kalabilir ve filtrenin tam verimle çalışması zor olacaktır diye düşünüyorum.. bu yüzden normal bir iç filtre kullanmanız daha iyi sonuç verebilir.. akvaryumunuzdaki su miktarının en az 5-6 katı kapasiteli kaliteli bir iç filtre ile oldukça iyi bi filtrasyon sağlayabilirsiniz.

ankaradaki petshoplar konusunda ben mecbur kalmadıkça pek petshopları tercih etmiyorum çünkü özellikle ankarada uygun fiyata pet ürünleri bulmak zor.. imkanınız varsa internetten sipariş verin derim.. akvaryum ve kaplumbağa konusunda aradıklarınızı en uygun fiyata ulus akvaryumcular çarşısından bulabilirsiniz kızılaydakiler ordakilere göre bayağ pahalı oluyor genelde.. ama ulustakilere de dikkat edin içlerinde oldukça fazla fiyatları olanlar da var.. onun dışında emekte seranın bayisi olan bir yer var sera yemleri ordan bulabilirsiniz uygun fiyata isterseniz adres de verebilirm.. zaten o yemler ulusta da bulunmakta genelde.. kuru alanı da artık bir şekilde halledersiniz.. umarım yardımcı olabilmişimdir :)
 
Buluşma olursa ve Ankara'daysam elbette seve seve gelirim.

Repotfilter adlı ürünü araştırdım ama yüksekliği çok değil, en fazla 15 cm civarı birşey sanırım. O yüzden çok hoşuma gitse de sipariş vermeyeceğim. Demek mecbur camla, levhayla uğraşacağım. Elim hiç yatkın değildir böyle işlere ama deneyeceğim artık.

Şu anda bir iç filtrem var, hiç de kötü temizlemiyor ama su seviyesini yükselteceğim er ya da geç bir şekilde, ondan dolayı şelale tipler çok hoşuma gidiyor ve 2.el uygun fiyata bulduğum bir tanesini almayı düşünüyorum.

Emek'te sera bayisinin adresini verirseniz sevinirim, raffy yemleri oradan alayım.
 
Kendiniz tasarlayıp yapacaksınız veya yaptıracaksınız. Eğer bir buluşma gerçekleştirirsek size kendi projemden bahsederim. :)
 
teşekkürler bir dahaki buluşmada sizi de bekliyoruz..

reptofilterın yüksekliğinin biraz daha fazla olduğunu düşünüyorum çünkü ürün açıklamasında 150 litrelik akvaryumlara kadar uygun olduğu yazoyordu.. forumda ürünü görmüş bir üyemiz var ona da danışabilirsiniz isterseniz o konuda.. reptofilterla ilgili konuda geçmişti... akril levhayı sadece ısıtıp eğmeniz yeterli gelecektir çok fazla uğraştıracağnı sanmıyorum.. başka şeyler de deneyebilirsiniz tabi ki..

evet su miktarını artırırsanız şelale tipi filtre kullanabilirsiniz daha rahat bir şekilde..

emekte bir kaç yer var sera ürünleri bayiliği olan ben size aklıma gelenlerin adreslerini vereyim zamanınız olursa hepsine uğrarsınız..

Hobi Aquarium - Kaan Üstübücü - 60. Sok 93/A Emek - Tel : 2210153
Orta Doğu Akvaryum - Nazım Kayalarlıoğlulları - 90. Sok 24/28 Emek - Tel : 2230460
Show Akvaryum - Ali Rıza Kuranel,Murat Bey - 59. Sok 1/A Emek - Tel : 2120159
Sun Aqua - Kamil Yalçınkaya - Tusso Blokları EMEK - Tel : 215 94 64

son verdiğim adres oldukça büyük bir bayi ama ben sorduğumda satışlarının toptan olduğunu söylemişlerdi.. yine de sorabilirsiniz belki ellerinde fazla olan ürün falan varsa verebilirler.. orta doğu yu da tavsiye ederim fiyatlar biraz pahalı gelebilir bulunduğu yer itibariyle ama bir kaç ürün alırsanız yardımcı olacaklardır... imkanınız varsa internet sitelerine de bir göz atmanız iyi olacaktır..
 
valla benim bebeklerim olduğu için ufak akvaryumda bakıyorum ne kadar az olursa o kadar iyi temizliyor şelale filtre ben tavsiye ederim çok memnunum hemde hiç sesi çıkmıyor motor sesi


Mesajlarımızda kısaltma kullanmayalım/tubidik
 
Geri
Üst