Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hem Kapluşlar Hem de Japon Balıkları için Dip Çekim

dermet

Taç 5 Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Bir süre önce 10 litrelik japon balığı akvaryumu aldım. 1 tane japon balığı var içinde. Dip çekim için kapluşlarıma kullandığım dip süpürgemi kullansam olur mu? Mikrobik bir durum yaratır mı?

Şimdiden teşekkürler.

Cvp: Hem Kapluşlar Hem de Japon Balıkları için Dip Çekim

Bence yaratmaz :) Sonuçta aynı ortamda besleyenler var biliyorum :)

sanmıyorum ama genede dip çekim aparatını sudan geçirmede fayda var

Bence de bir sudan geçirsen iyi olur.Durulama sonrası iki akvaryumda da kullanılabilir.

Normal şartlarda bir sıkıntı olmaz ancak herhangi birisinde mikrobik bir durum varsa diğerine geçebilir. İşlemi yaptıktan sonra dip süpürgesini mavi damlalı suda biraz bekletirseniz sıkıntı olmaz :)

Bişey olmaz ama japon balığını emdirme yanlışlıklada. :D

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Şu sıralar Böcük'ten dolayı yapmam tamamen iyileşsin sonra kullanırım artık. Yiğit bu arada dikkat ederim :D Çok güzel çünkü upuzun kuyruğu var. Onu kaybetmek istemem :D

Dip süpürgesini akvaryumdan suyu çektikten sonra yıkarsanız balıklar için de kullanabilirsiniz. Bence bir sıkıntı olmaz. Bende dip süpürgemi hem balıklar hem de kapluşumun akvaryumu için kullanıyorum :)

Geri