Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hep Aynı Köşede Duruyor

balkabagi

Yeni Üye
Merhabalar, yaklaşık 2-3 hafta önce aldığım yavru kaplumbağamın akvaryumuna 2 gün önce askılı filtre ve ısıtıcı monte ettim. Kaplumbağam artık çok mutlu, eskiden hep taşın üzerine çıkıp uyurdu iştahsızlığı başlamıştı artık tüm bunlar geçti. Fakat şimdi de ısıtıcı ile filtrenin arasında takılıyor sürekli. Oradaki kablolara tutunup duruyor öylece. İştah konusunda sıkıntısı yok, birkaç kez rahatsız edip yüzecek mi diye denedim çok uzaklaşmadan gitti çırpındı tekrar geldi aynı yere her defasında. Ayrıca suyun derinliği ve yüzebileceği alan az da değil, ama ne çok fazla yüzüyor ne de derine dalıyor. Başka bir problem gözükmüyor, sizce bir rahatsızlığı olabilir mi yoksa karakteri mi tembel  :D

Akvaryumun ölçüleri şimdilik yenidoğan oldugu için 40x20x40. 15L su içerisinde duruyor.

Hayvan daha yavru su dibine şu aşamada inmez. Hayvan nerede rahat ediyorsa orada uyur. Geldiği ortamı da düşünürsek daha bacak kasları gelişmemiş. Dolayısıyla tedirginliği olağan. Su içinde tutunacağı yerlerin olması hayvanın akvaryumda gezinmesini kolaylaştırır yorulduğunda da gidip tutunur.

Su içinde uyuması uygundur. Sadece burun dışarıda gövde su içinde olunca hayvan üşümez. Bu davranışlar normal.

Su 28 derece; kuru alan 32 derece ısıda olacak. Isıtıcı lamba 12 saat yanacak. Yem olarak sera raffy P ve sera raffy I gammarus 6 cm kabuk boyuna kadar yeterli olur.

Cvp: Hep Aynı Köşede Duruyor

Çok teşekkür ederim. Yem olarak bir günde tetra reptomin'in yarısını ve 1 tane karides veriyorum. Tetra yemi bazen hemen bitiriyor bazen bir kez ısırıp bırakıyor.

Tetrada yosun oranı proteinden yüksektir onun yerine sera raffy P de al. Reptoyuda arada verirsin. Şu an için protein ağırlıklı beslenmesi gerekir. Reptoyu normalde 6 cm kabuk boyu sonrası veriyoruz.

Günde iki öğün vereceksin günlük toplam kafa hacmi kadar olacak. Denk getiremez isen bir fazla verirsin.

Geri