Sitemize kaydolarak, topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve kaplumbağanız hakkında merak ettiğiniz sorulara cevap bulabileceksiniz.

Üye Ol!

Hep et yiyor ?

su_monalisa

Yeni Üye
Katılım
1 Nis 2009
Mesajlar
7
Benim kamplumbağam yaklaşık iki haftadır verdiğim yemleri yemiyor aldığım yere gidip sordum yemini değiştirelim dediler bir de et türü şeylerde verin yiyebilir dediler. Sonra ben sosis ve köfter verdim onları yedi ama hiç yemeğini yemedi hep et yiyor.n Acaba neden?
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
RE: bir sorun

kaplumbağanızda yem yememe dışında başka bir hastalık belirtisi de var mı? sürekli kuru alanda zaman geçirme, alt kabukta pembelik, hapşırma, sesli nefes alıp verme, hareketsizik gibi? baktığınız ortam plastik kap mı akvaryum mu? bunları bilirsek daha kolay yardımcı olabiliriz. bir de sosis ve köfte gibi besinler vermeyin içerdiği katkı madeleri ve baharatlar kaplumbağalar için zararlı olabilmekte.
 

su_monalisa

Yeni Üye
Katılım
1 Nis 2009
Mesajlar
7
RE: bir sorun

cam fanusta kamplumbağa.suyun içinde duruyor sürekli aradan baoluncuk gibi şeyler çıkarıyor o kadar.yemin adı -sanyu turtle stick-
 

aragorn

SKF Delisi
Katılım
30 Eyl 2008
Mesajlar
2,176
RE: bir sorun

fanus ya da plastik kapta beslediğiniz sürece her an hastalanabilir bu nedenle öncelikle bir akvaryum ısıtıcı ve filtre edinmelisiniz ayrıca kuru alanla ısınma lambası da şart. ufak bir üşütme durumu olabilir kaplumbağanızda ve akvaryuma geçmedikçe tedavi şansı da maalesef yok. şu an için yapabileceğiniz en iyi şey ekipmanlarıyla beraber bir akvaryum edinmek. forumu biraz dolaşırsanız daha detaylı bilgi de edinebilirsiniz.
 
Üst