Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Herkes kaplumbağa'sı nın isimlerini söylesin.

ninjakaplumbağa19

Gümüş 2 Üye
Selamın aleyküm arkadaşlar lafı fazla uzatmadan geçeyim herkes kendi kaplumbağasının ismini sölesin.

Bıcır 7aylık (küçük)
Afacan(1Yaşında(Orta)
MUHİTTİN 4YAŞINDA:D (büyük)
Ve bir erkek kaplumbağa 4-5 yaşında alıcam eğer izin verirseniz, sizden kaplumbağa'nıza koyduğunnuz isimleri koyycam.

Nane (3cm) kac aylıktır sizce :ff:
Limon(4cm) kac aylıktır sizce :ff:

Ve Aleyküm selam kardeş :D

Cvp: Herkes kaplumbağa'sı nın isimlerini söylesin.

Romina(romya)=6 yaşında

Hangi ismi koyacağınıda yazarsın:t65y:

Cvp: RE: Herkes kaplumbağa'sı nın isimlerini söylesin.

Kapluştron' Alıntı:
Lilly (3,5cm yaklaşık 4 aylık)
Johnny (4,5cm aylık)
:)

Bizimkiler kardeş olabilir benim nane de 3 cm limon da4cm aynılar :D

Ayını bilmiyorum ama boyutlara göre senikiler 4 aylıksa benimkilerde öyle demekki :D

Fatih kardeşim senin dişi mi erkekmi.Yavruyken aldığın iyi olmuş kardeş gibi :D İlerde çiftleşirlermi bilmiyorum araştır bence, onların yavrusunun olmasını istersen.Ama Erkekse 3-4 Dişiler se 4-5 De giriyormuş cinselliğe,belki erkek cinselliğine girip çiftleşmek isterse dişi ölebilir.Yanlış bilgi vermemek için uzun yazdım kusura bakma.

Bir ay oldu walla senin ne kadsar oldu alaali :ff:

ninjakaplumbağa19' Alıntı:
Fatih kardeşim senin dişi mi erkekmi.Yavruyken aldığın iyi olmuş kardeş gibi :D İlerde çiftleşirlermi bilmiyorum araştır bence, onların yavrusunun olmasını istersen.Ama Erkekse 3-4 Dişiler se 4-5 De giriyormuş cinselliğe,belki erkek cinselliğine girip çiftleşmek isterse dişi ölebilir.Yanlış bilgi vermemek için uzun yazdım kusura bakma.

Yazdın icin saol kardeş daha yavru oldukları icin cinsiyetleri belli deil :ff: aralarında 1 cm fark var

Benimde bir ay oldu :) bu arada mert pınçır da güzel bir isim bence hoşuna gidermi bilmem ama bıcırla uyumlu olur :D

Önemli deyil saten kaplumbağalar insanlar gibi az olsada çünkü onlar gibi yavruyken birden büyüyorlar hem birde akvaryumda besliyorsun benim kaplumbağa Muhittin 4yıldır tek ve ölüm fanusunda beslenmiş fakat boyu kafasıyla 10cm çok az onun 15 olabilirdi akvaryumda.Yani senin de büyür.

1 yasinda ikiside. ilk aldigimin adi ercan. ercandan iki ay sonra aldigimin adida candan. candani osman oldugu icin dayanamayip almistim iykide almisim. cok cana yakin oldugu icin adini candan koydum tahminimce candan kiz olcak. ercanda kiz olabilir belki henuz tam buyumedi ama erkek gibi geliyor bana ercan koydum adini. ercan cunku erkek arkadasim gibi duygusal sert sinirli zayif. sevgiliminde adi ercandi kaplusumunkinide ercan koydum.ercan abisi gibi oldugu icin.. minik sevgilim o da benim ^^

Google ve Yandex :smile:

Teşekkür ederim, alalı fazla olmadı bana da başka biri verdi o yüzden ne kadarlıklar bilmiyorum o yüzden yazamadım. :smile:

Geri