Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

herşey normaldi ne olmuş olabilir??

hill

Yeni Üye
arkadaşlar kaplumbağam garip'e bir şeyler olmuş bu gün :'( ne oldu anlayamadım.. her şey normal beslenmede de bakım şartlarında da değişiklik yok...
okuldan geldim bir baktım arka tarafı havaya kalkmış.. akciğer enfeksiyonu belirtisi olduğu için panik oldum ama batmakta zorlanma falan yok garipte... ne oldu anlayamadım.. hasta olması için bir neden yok aslında yani ama değişik bu günlerde.. zaten iki gündür biraz farklıdı bugün öyle görünce iyice şüphelendim hastalıktan.. veteriner de yok burda kaplumbağa hakkında bilgisi olan... ne yapmam gerek yardım lütfennnn :( :( :(

Arkası havaya kalkmış derken nasıl yani neresi kalkmış? Alt kabukta pembelik var mı hep karada mı duruyor?

ya popo tarafı havada duruyor işte.. pembelik falan yok.. zaten başka bir belirti yok akciğer enfeksiyonuyla ilgili.. kuru bölgeyle ilgili de sorun yok... dediğim gibi tek sorun poposunun havada durması.. bir de biraz korkak davranıyor..

Resim var mı? Daha önce hiç böyle bir şey duymamıştım çünkü... Popo tarafı derken o popo tarafındaki kabuğu mu kasdediyorsunuz biraz kalkık olabilir o kabuk kabuğun o bölgesi biraz yumuşak olur, resim görmeden net bir şey söyleyemeyeceğim... Ama Akciğer enfeksiyonuna ait bir bulguya rastlamadım anlattıklarınızdan...

Bence paniğe kapılmayın arası sıraböyle şeyler oluyor üstelik bir hastalık belirtiside yok ayrıca yem yiyormu ve halsizlik var mı?

durum hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verebilirseniz daha kolay yardımcı olabiliriz..

şu an düzeldi.. ilgilenen herkese teşekkür ederim :)

sanırım naz yapıyordu bana :D ara sıra yapar her seferinde de panik olurum :D sevildiğini de biliyor kerata :D

Geri