Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hiç yem yedigini görmedim ?

eemmrree1

Yeni Üye
1 tane kaplumbağam var ve ilk kez besliyorum hiç yem yediğini göremiyorum yemiyor. Ve sürekli kaptan çıkmaya çalışıyor. ,,Dışarı Çıkardığımda hep bir yöne doğru kaçıyor ve kapta olduğu zaman da genelde uyuyor :( yardım edin lütfen ne yapmalıyım?
Edit:furkan54ozanKonu başlıgı konu içeriği ile alakalı olmalıdır!

RE: Biz yeniyizz lütfen yardımm

Kaplumbağanız zaten yeniymiş... Bazen alışmaları 1 haftayı bile bulabilir... Yakında yiyecektir merak etmeyin, hem de obur olacaktır... Delirecektir yem vermeniz için... Kaptan çıkmaya çalışması normal çünkü o küçücük sıkış tepiş, suyu soğuk bir yer... Akvaryuma geçerseniz hem uygun ısı hem geniş alan firar etmeye kalkışmayacaktır ve daha sağlıklı olacaktır... Yem yemeye ve size alışması da daha hızlı olacaktır...

teşekkür ederim ben de endişeleniyodm ya :)

Akvaryum şart o zaman sorun çözülecektir büyük olasılıkla, bakım hakkında forumda daha fazla bilgiye de ulaşabilirsiniz. Hoşgeldiniz.

ayrıca bu kaplmbağa bana hediye gelmişti arkdşm suyunun kafası dışarıda kalacak şekilde koyulması gerektiğini söyledi.. akvaryumda nasıl olacak peki??

Suyu istediğiniz kadar çok koyabilirsiniz... Sonuçta o yüzebilen bir hayvan ve ne kadar dipte de olsa her 5 dakikada bir kafa çıkar yüzeye...

tşk ederim :) arkdşm bana öle dmişti hiç kafasını geçecek şekilde koymadım bu yüzden..

öncelikle hoşgeldiniz.bir an önce ısıtıcı ve akvaryum(tabi diğer ekipmanlarda lazım)u edinirseniz kaplumbağanız daha çabuk uyum sağlar.o kaplarda hastalık riski çok fazla.

inş edinmeye çalışcam..bu konuda da yardımınıza ihtiyacm var aslında...

Kolay gelsin elinden geldiğince her üye her konuda yardımcı olmaya çalışacaktır size.

Geri