Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hiçbir organını kullanamıyor

matematik

Yeni Üye
Arkadaşlar kaplumbağam düne kadar normaldi, bugün bi baktım tık yok ve kafasını uzatmış. sağa eysem kafası sağa gidiyor. Ölmüş zannettim 10 dk sonra ellerini ve ayaklarını hareket ettirdi ama yine böyle şimdi. hiç bir organını kullanamıyor. kafasını içine çekemiyor ve kafası çok önde.

Cvp: Hiçbir organını kullanamıyor

Cok gecmis olsun bence hic vakit kaybetmeden bir veterinere gösterin benim kaplumbagamda suanda ayni yüzemiyor kafasini fazla icine cekemiyor vs 1ay önce akciger enfeksiyonu teshisi konuldu antibiyotik tedavisi uyguladik ama halen ayni umarim kötü birsey yoktur cabuk düzelir

Hemen veterinere götürmelisiniz. Hayvan bir travma yaşadı mı? Anlattığınız durum felç olduğunu düşündürüyor. Çünkü birden bu duruma gelmesi hastalıkta imkansız.

Cvp: Hiçbir organını kullanamıyor

durum iç açıcı değil. ayrıca yem olarak ne kullandın hayvan cereyanda kaldı mı ve ekipman neler. bunlardan birinden dolayı olmuş olabilir. belirttiğin durumda suya inmesi ölmesi demek. elinle üstüne su damlat. alt kabuk ıslanacak kadar su koy ve ısıtıcı lambayı aç. su içsin ama boğulmasın. güneşlendirmeye çıkardın mı hiç.

Geri