Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hopar ısıtıcı

n1clos4

Gümüş 3 Üye
arkadaşlar hopar h-2001 200w ısıtıcı aldım kalitesi ve kullanımı hakkında biraz araştırma yaptım ama fazla bilgi bulamadım düsünceleriniz nedir ?

Cvp: Hopar ısıtıcı

Orta halli bir marka.
Sanıyorum tamamı su içinde kullanılıyor.İşinizi görecektir.

birde c-700 dolphin dış filtre aldım onun hakkındaki fikrininz nedir?
yaptıracağım akvaryum yaklaşık 225 litre

Düzgün bir malzeme dizilişi ile sorunsuz bir sistem kurarsınız.
1 seneye yakındır c 500 kullanıyorum.Sorunsuz çalışıyor.Hayırlı olsun.

valla simdilik üste karbon ve seramik koyacağım diğer malzemelri sonra alacağım

C serisi filtreler dolphinin oldukça sessiz ve verimli çalışıyor. Malzeme dizilimini unutmayın ki su akış yönünde yapmanız gerekiyor. Eğer su alttan giriyorsa altan üste doğru dizmelisiniz.

Elinizde malzeme yok ise bulaşık teli ve küp küp kesilmiş sert gri sünger kullanabilirsiniz. 1 milyoncularda ve koltukçularda ççok ucuza satılıyor. Elyafı yine koltukçudan alabilirsiniz.

Bu malzemelerle seramik - bulaşık teli - elyaf- sünger - elyaf - karbon sıralaması yeterli olacaktır. Akipmanlar bölümünde dış filtre konusunda dizilimden bahsediliyor. Ayrıca orijinal malzemeler yerine kullanılacak malzemeler de var. Bulaşık teli ve sünger her yerde bulunuyor. Sizde de seramik karbon olduğuna göre dizilimi yapabilirsiniz. O filtre ile 2 ay filtreye dokunmadan idare edebilirsiniz. 15 günde bir dip çekimi yeterli olacaktır..

tam olarak nası yapayım su girişi ve çıkısıda üstten ve 2 sepet var üst sepete seramik bulaşık teli elyaf 2. sepete sünger elyap karbon sıralamasımı yapayım

Tem tersi alt sepete seramik tel, üste sünger elyaf kullanın. Su aşağıdan yukarı doğru yükseliyor:)

Geri