Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Hurşit

barish

Bronz 4 Üye
Çoktandır girememiştim siteye, yaklaşık 2 ay önce minik Hurşit (cumberland olan) bir anda öldü. Tek aklıma gelen, birkaç gün önce üçüne birden pişmiş tavuk vermiştim. Diğerlerine birşey olmadı ama, muhtemelen sindiremedi yavrucak.

Başın sağolsun küçük hayvanlara özellikle bu tip lifli ve sert yiyecekler verilmemeli. Ağız çevresi sertleşmemiş kıkırdak doku olduğu için parçalama olanakları olmaz. Yutarak yemeye çalışırlar. Uzun parçaları yutamazlar.

Cvp: Hurşit

Başınız sağolsun :( ölen kaplus olunca üzülünüyor ama bulunamayan ayrı bir tür olunca biraz daha üzüldüm ben :(

Cvp: Hurşit

Başınız sağolsun. Acınızı çok iyi anlıyorum. Haziranın 20'sinde kaplumbağalarımdan birini kaybettim. Geldikleri zaman 4'ü de yan yana o plâstik kabın içine sığıyordu. Büyüdüklerini görmek muhteşemdi. Ama o gün ne olduğunu bile anlamadan bir anda bıraktı gitti beni. Bu aralar mantar hastalığıyla mücadele etmekteyim. Onda mantar yok gibiydi. Önce o gitti.
Çok üzgünüm.

Geri