Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İç Filtre (içinden çıkan aparatlar)

Lenin

Altın 5 Üye
Katılım
16 Ara 2008
Mesajlar
239
ATMAN AT-F300 İç Filtremin kutusundan çıkan aparatlar.. Resimlerini çektiğim aşağıda;
[attachment=222]
Bunların ne işe yaradıklarını hiç bir şekilde çözemedim. Birtek uzun siyah borunun nereye takıldığını çözebildim. Diğer aparatlar hiçbir şekilde hiçbir yere takılmıyor. Çok uğraştım ama anlamadım son çare buraya yazıyorum, bu işte bir yanlışlık var gibi, sanki bu parçaları kutuya yanlışlıkla koymuşlar gibi geliyor.. :(
Şu anda hava hortumu ve hortumu suyu basma borusuna bağlayan bir aparat ile filtreye takılı. Bunlar ise kutuda duruyor öylece..

Hava hortumu konusunda da bir sorum olucak, kaplumbağa için suyu havalandırmanın herhangi bir faydası varmıdır ? Yoksa bu şırıltıya boş yere tahammül etmiyim çıkartıyım hortumu..
 
en uzun parça su ve hava çıkışının olduğu yere takılyor ve suyun fıskiye gibi o borudan akmasına yarıyor.. diğer ufak parçalar da muhtemelen aralardaki bağlantı ve geçişleri sağlamak amaçlıdır diye düşünüyorum.. fazladan parça olcağını hiç sanmam doğrusu..

evet kaplumbağalar akciğer solunumu yaptığı için sudaki O2 önemsiz gibi görünebilir ancak kaplumbağalar o suyu aynı zamanda içmektedirler bu yüzden şahsen havalandırma için hortumu kullanmanızı tavsiye ederim.. atman filtreler en sessiz çalışan filtrelerdir piyasadaki.. sesin o kadar da sorun olacağını düşünmüyorum tabi çok duyarlı iseniz sese o bile rahatsız edebilir.. ama kullanmanız daha yararlı olacaktır onu da..
 
Teşekkür ediyorum ancak ufak parçaları hiç bir şekilde aralardaki bağlantılar için veya herhangi bişey için kullanmak mümkün değil. Hepsi birbiriyle alakasız ve uyumsuz, çok uğraştım ki bu tip şeylerde becerikliyimdir, bir türlü bulamadım.. Bir biriyle iç içe geçen parça bile yok.. Kutusunda da açıklama yok.
Filtre çok sessiz hatta hiç ses yok, sesini ancak kulağımı akvaryuma çok yaklaştırırsam duyabiliyorum oda belli belirsiz, ama hava hortumunu taktığım zaman geceleri kabus gibi oluyor şırıltı sesi.. Her zaman deilde gündüzleri havalandırıp geceleri hortumu cıkarmayı düşünüyorum..
 
rica ederim.. filtre çalışyorsa kurduğunuz şekilde problem yok demektir :)
 
Geri
Üst