Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İç filtre önerisine ihtiyacım var

savas_yok

Gümüş 1 Üye
İyi günler Su kablumbağası forum üyeleri ve saygı değer moderatör arkadaşlar. 100 lt yi geçmeyen maksimum bir akvaryumum mevcut. Maksimum boyutunda da bir erkek kablumbağam var. 16 yıldır bizimle. Ben yıllardır ALEAS IPF-1253 AKVARYUM İÇ FİLTRE kullanıyordum. Kablo çabuk deforme oluyordu 3-5 ayda bir yeniliyorduk. Sonuncu 1 yıl gitti ama şuan maalesef bozuldu. Cem bey'in mayısta yanıtladığı bir kaç konuyu okudum. Sobo köşeli filtre güzel gibi lakin suyu tamamen doldursam bile 30 cm çok fazla. Şuan bozulan 20-24 cm filandı uzunluk olarak. Tetra gibi markalar da çok uçmuş şöyle idealinden ekonomik işimizi görür bir şey önerebilir misiniz? Akvaryum halen değiştiremedim kendisine ufak gelmekte en azından şöyle 7-8 ay idare ederse özel bir akvaryum yaptırıp dış filtre düşünüyoruz

cem

Süper Moderatör
Yönetici
O akvaryum için 600-650 lt/h debili normal tip iç filtre uygun olur.

Hailea biraz düşük wattlı ama çift hazneli bunun birine zeolite diğerine elyaf konularak daha randımanlı kullanılabilir. Diğerleri tek hazne ama elyaf zeolite şeklinde kullanılabilir. Motor altta olduğu için üst kısım su dışında durabilir.

Youtube da videoları vardır. İnceleyip uygun olanı seçebilirsiniz.

Bunları ömürlükte dış filtre yanında deri toplamada kullandığımız için çöp olmuyor.

savas_yok

Gümüş 1 Üye
O akvaryum için 600-650 lt/h debili normal tip iç filtre uygun olur.

Hailea biraz düşük wattlı ama çift hazneli bunun birine zeolite diğerine elyaf konularak daha randımanlı kullanılabilir. Diğerleri tek hazne ama elyaf zeolite şeklinde kullanılabilir. Motor altta olduğu için üst kısım su dışında durabilir.

Youtube da videoları vardır. İnceleyip uygun olanı seçebilirsiniz.

Bunları ömürlükte dış filtre yanında deri toplamada kullandığımız için çöp olmuyor.
Teşekkürler cevabınız için. Size yazdıktan bir yarım saat sonra ses vermeye başladı filtre. Yine bunların inceleyeyim mağlum lazım olacak illa ki. Hem de gittikçe pahalanıyor bir şeyi almayı erteleyince.

savas_yok

Gümüş 1 Üye
Selamlar Cem bey. Kablumbağamın yediği yemler şu şekildeydi sizinle ayarlamıştık.
Pazartesi omega one adult
Salı tropical biorept W
Çarşamba dajana gammarus sticks
Perşembe dajana repti sticks
Cuma omega one adult
Cumartesi tropical biorept W
Pazar dajana repti sticks

Bunlar bitti akvaryem den sipariş geçtim lakin kargo yurtiçi getirmiyorlar tekrar iade olacak. Aynı yemleri Atakan ve diğer petshop sitelerinde bulamadım. Trendyol ve hepsi burada da farklı farklı satıcılar kargolar ayrı baya eziyet sıkıntı. Bana şöyle 1000 mllık tek yem önerseniz doğrudan onu alsak? Hayvan kaç gündür yem bekliyor bunlar kargomu geri gönderiyor. Et tavuk şuan veriyorum aç bırakmamak için yine hafta sonuna denk geldi

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Tek yem olmuyor ne yazıkki hepsinin farklı faydaları var.

Siz yurtdışında mı yaşıyorsunuz? O halde amazon üstünden alın.

Bu gün geç oldu yarın atakan petshopu arayıp sorayım ne zaman getirecekler diye.

Hayvana haşlanmış yumurta akı da verebilirsiniz.

Sera carnivor ve tetra reptomin alabilirsiniz. Yalnız sera carnivor yemde katkıyı kaldırdıklarından beri bazı hayvanlar yemek istemiyor.

savas_yok

Gümüş 1 Üye
Tek yem olmuyor ne yazıkki hepsinin farklı faydaları var.

Siz yurtdışında mı yaşıyorsunuz? O halde amazon üstünden alın.

Bu gün geç oldu yarın atakan petshopu arayıp sorayım ne zaman getirecekler diye.

Hayvana haşlanmış yumurta akı da verebilirsiniz.

Sera carnivor ve tetra reptomin alabilirsiniz. Yalnız sera carnivor yemde katkıyı kaldırdıklarından beri bazı hayvanlar yemek istemiyor.
Yok hocam Gaziantep'teyim.Atakan ve diğer forumdaki sitelere baktım da hepsini bulamadım. Sadece akvaryemde vardı o da yurt içi dışında kargo anlaşması yok. Yumurta akını ne kadar verelim hocam günlük olarak? O dediğiniz yemler hangilerine denk düşüyor size zahmet onu da yazarsanız değerlendireyim. Çünkü o 4 yem farklı farklı satıcılarda mevcut sadece trendyol hepsi burada da filan.

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Yumurta akının tamamını verebilirsiniz. Sarısı çıkınca geriye birşey kalmıyor.

Reptomin yosun içerikli protein yem emsali bu yemler arasında yok. Yeşili itibariyle biorept W yemin yeşile çalan rengine benziyor biraz.

Sera carnivor protein ve mineral yem karışımı. Bu yemleri toplayınca tropical biorept W ve omega one yemlerine emsal geliyor.

Dajana repti sticks yemi menüden çıkardık artık. Bu yemde sorun yaşayanlar oldu.

savas_yok

Gümüş 1 Üye
Yumurta akının tamamını verebilirsiniz. Sarısı çıkınca geriye birşey kalmıyor.

Reptomin yosun içerikli protein yem emsali bu yemler arasında yok. Yeşili itibariyle biorept W yemin yeşile çalan rengine benziyor biraz.

Sera carnivor protein ve mineral yem karışımı. Bu yemleri toplayınca tropical biorept W ve omega one yemlerine emsal geliyor.

Dajana repti sticks yemi menüden çıkardık artık. Bu yemde sorun yaşayanlar oldu.
Anladım o zaman omega one, tropical w ve bulursam sera carnivor bakayım. Zaten dajanalar pek kalmamış piyasada. Bu 3 yemi kaçlık almalı sizce? Çok pahalı değilse 500-1000 lik bakayım ama bozulur diye çekiniyorum

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Hayvan tek olduğu için 1000'lik fazla gelir. Yemi her açtığımızda bir miktar nem ve koku uçuyor yem ufalıp sertleşiyor ve acılaşıyor. Varsa 500'lük daha iyi olur.

Özellikle yazın kurutulmuş yemler başta olmak üzere yemler buzdolabına konursa daha ömürlü olur.

Benim 4 azman 1000'lik kutuyu 3 ayı aşkın ancak bitirirlerdi. Tabi haftanın her günü farklı bir yem yiyorlardı.

savas_yok

Gümüş 1 Üye
Hayvan tek olduğu için 1000'lik fazla gelir. Yemi her açtığımızda bir miktar nem ve koku uçuyor yem ufalıp sertleşiyor ve acılaşıyor. Varsa 500'lük daha iyi olur.

Özellikle yazın kurutulmuş yemler başta olmak üzere yemler buzdolabına konursa daha ömürlü olur.

Benim 4 azman 1000'lik kutuyu 3 ayı aşkın ancak bitirirlerdi. Tabi haftanın her günü farklı bir yem yiyorlardı.
Tek yem olursa 4-5 ay götürüyor tabi yanında ek yemler olursa baya gider illa ki. Teşekkürler yardımlarınız için. Bunları pazartesi hemen satın alacağım