Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İç filtre ve florasan lamba hakkında birkaç soru

genç kaplumbağa

Bordo Bereli
Ben 65 cm akvaryum'da(35 litre) 2 adet japon balığı besliyorum.size birkaç tane soru soracağım:

1.iç filtre fazla geliyor.ön cama çeviriyorum yinede fazla geliyor.şelale filtre alsam nasıl olur?alırsam mailto:/Risheng-Electrical-RS-2000-Aski-Filtre,PR-5656.html bu markayı alacağım.

2.florasan lamba yaptırmayı düşünüyorum.florasan lambayı elektrikçi yapacak.bir zararı olur mu?ortalama ne kadar tutar?

3.florasan lamba yosun yaparsa vatoz balığı bu yosunları temizleyebilir mi?

4.hava motorumu çalıştırınca akvaryumun kapağı biraz ıslanıyor.bu ıslaklık florasana bir zarar getirir mi?

Cevaplayan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Edit Relampago:Konu başlığı konu içeriğiyle alakalı olmalıdır.

RE: kafama takılan sorular

ben sadece şelale filitre hakkında yorum yapayım ben atmanın kini aldım hepsiburada.com dan hemde ucuzdu gerçi benim akvaryum küçük sizin kinin waltt ının yüksek olması gerekir. atman filitre çok iyi herkeste tavsiye ediyor ve çokda güzel temizliyor ama 2 haftada bir çıkarıp temizlemeniz gerekir zaten bütün filitreleri mutlaka temizlemek gerekir. dediğim gibi şelale tarzı istiyorsanız ve çok iyi temizleyen bir filitre atman ayrıca hiçde sesi çıkmıyor geceleri hiç anlamıyorum bile :)

3. soruyu söyliyim balık koyma kapluşuna yem olur.

Edit alcatraz:Türkçeye uyalım lütfen.

Bilemeyeceğim.

Edit tubidik: Türkçe'mize özen gösterelim.

Bende önceden şelale filtre kullanıyordum gayet güzel bir şekilde verim alıyordum

Bir zararı olmaz.Fazla tutacağını sanmıyorum

Vatozlara pek güvenmeyin :)

Lamba direk ıslanmayacak kapakta fazla ıslanmayacaksa sorun olmaz

öncelikle tüm sorularıma cevap verdiğiniz için teşekkürler.akvaryumda hava motoru var.hava motorunu çalıştırınca köpük çıkarıyor ve bu köpükler yüzeye ulaşınca patlıyor.patlayıncada kapak su oluyor.şimdi ben florasan taktırırsam florasanda ıslanacak.elektrik çarpması gibi bir durum olur mu?

Geri