Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İç ve dış filtre almak istiyorum öneri

ecemm

Bronz 5 Üye
Merhabalar, yaklaşık beş aydır baktığımız bir kaplumbağamız var aldığımız iç filtre artık ona küçük geliyor bir de dış filtre almak istiyoruz.
Akvaryumun uzunluk 60 genişlik 30 cm. kaplumbağamız bademin de boyutu 8-9 cm arası. İç ve dış filtre olarak ne önerirsiniz? Dış filtreler biraz baktım pahalı geldi uygun ve kaliteli önerebileceğiniz var mıdır? İç filtre için de kaliteli bir şey bakıyoruz.

Su yüksekliği ne kadar? Max ne olur? Rampa üstüne yakın olduğunda.

Ufak akvaryumlar için dış filtre önermiyorum çöp oluyorlar. Dediğiniz gibi fiyatıda yüksek.

Genelde 15 litre su koyuyoruz, aşağıdan yukarıya ökçtğm şimdi yaklaşık 20 cm yükseklikte su

O zaman sunsun hj752 model iç filtre alın bu yatay konumlandırılabiliyor.

Peki hayvan büyüdükçe suda artacağı için bu uygun olur mu açıkçası ömürlük ve kaliteli bir ürün bakıyoruz

Hayvan büyüdüğünde ömürlük akvaryuma geçeceksiniz o vakit dış filtrede olacak.

İç filtre kısmı çözüm. Dış filtre randımanı vermez. Su 30 cm üstü olsa sobo 808c köşe filtre filtre önerirdim bunun alt haznesine zeolite konarak idrarda elimine edilebiliyor.

15 litre su herhalükarda çabuk kirlenecektir.

Filtre içine sünger yerine elyaf koyarsanız toz kirleri de alır. Pervanenin çekmemesi için o kısma ufak sünger konacak. Hazne deliklerinde kahverengi rengi gördüğünüzde dolmuştur. Fişini çekip poşet geçirip çıkarın. Sadece elyafın kirli kısmını yolun eksilen miktarda elyaf koyun. Böylece ziyan fazla olmaz. Elyaf ne çok sıkı ne de gevşek olsun.

Geri