Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

.::İğrenç konu::.(kaplumbağam elime kaka yaptı)

vamp_betl

As 1 Üye
Arkadaşlar kaplumbağamı az önce akvaryumundan çıkartıp az su doldurulmuş ölüm fanusuna koydum.Sonra kulak çubuğuyla(diş fırçası sert gelebilir diye)kabuğunu fırçalamaya başladım.Çenesini okşamak için elime aldım.Bir kaç saniye uslu durdu.Ben de okşadım onu.Sonra hareketlendi ve elimdeki kakayı gördüm.:):( Hemen akvaryumuna geri koydum onu.İğrençti.Kahvaltılık çikolata kıvamında ve kokusu tam olması gerektiği gibiydi.:pYani iğrenç.:D Bir saattir elimi yıkıyorum.Bu normal mi?Yani elime yapması.Bir defa da kuru alandaki halı kaydırmaza yapmıştı.Onu da ben temizlemiştim.:p Öğğ..İğrennnç.

Eline almandan dolayı korkmuş olunca yapmış olabilir.
Kaplumbağalar rahatlarının bozulmasından hoşlanmıyor.
Bence kabuğunuda çok fırçalamana gerek yok.Bırak doğal halinde kalsın.

Çok fırçalamıyorum ama bugün okuduğum bir konuda (tabi diş fırçasıyla) fırçalanmaya bayıldıkları yazıyordu.Ben de mutlu olsun diye yaptım.:( Nerden bileyim benden bu kadar korktuğunu.Neyse artık ben ondan korkuyorum.:D

Aslında hiç korkuyor gibi değil.Parmaklarımı kopartmaya çalışıyor resmen.

Ben Pakize'nin kabuğuna çok uzun zamandır dokunamıyorum.Anında tıslıyor ve ısırıyor.Kendisi kayalarda temizlik ve kaşıma işlemimi yapıyor zaten.

Benimki fısıldamadı bile.:( Bugün kayanın altına girmeye çalıştığını görmüştüm.Sanırım kaşınıyordu.Hımm...

alcatraz' Alıntı:
Kötü bir durumla karşılaşmışsınız.

Hem de baya bi kötü.:D

Olabilir!Benden korkmasın bebeğim.Zaten neden korksun ki ben onu çok seviyorum.♥♥♥

Ispanak seni potansiyel yem olarak görüyor ve korkması zor biraz :)

zencefil' Alıntı:
Ispanak seni potansiyel yem olarak görüyor ve korkması zor biraz :)

Aaa.Süper.Beni ısırması sorun değil.En azından acıtabilene kadar.Şu an sadece mandal sıkıştırmış gibi oluyor.Korkmasın da...

terlikk' Alıntı:
Bakalım senden daha neler duyacağız :)

Umarım daha fazla iğrenç şey duymazsınız.:D He bu arada göbek adını Piskopat koydum.:D Haketti ama.

Zaten yok merak etme.:D Ben onun hiç suya tuvaletini yaptığını görmedim.Ölüm fanusunda geçirdiği 2 günde suda sürekli kaka görürdüm ama şimdi yok.Acaba tuvaletini mi yapmıyor yoksa ben mi görmüyorum?

Geri