Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Iki buyuk akvaryum problemi

MissSevda

SKF Delisi
Katılım
27 Mar 2009
Mesajlar
887
Arkadaslar iki buyuk akvaryum problemim var birincisi surekli kopuk olusuyor boyle elle aliniyor sekil veriliyor okadar yani. Dedim herhalde su kirli oldugundandir hepsini komple bosalttim taze su koydum sorun bir gunlugune kayboldu ertesi gunu tekrar geri geldi. Ikinci problemimde planaria var bilmem size birsey cagiristiriyormu hollandacada planaria deniyor. Kucuk beyaz kurtcuklar ilk kumda tubifex gibi gorunuyorlar kivrim kivrim sonra camada yapisti biraz arastirma yaptim elma salyangozlarimi olduruyorlarmis :( nasil bunlari yok edebilirim bileniniz varmi?
 
Planarya konusunda aşağıdaki link yardımcı olacaktır size.

mailto:/forum/camdaki-beyaz-yaratiklar-t-836-2.html

Köpük olan akvaryumda dış filtrenin süngerini ya da elyafını yeni mi değiştirdiniz?
 
Daha 2 gün önce planarya kaynarken bugün hiç birtanesi bile yok, sanki kayboldular tamamen :S Filtreyede hiç birsey yapmadim valla ayni filtre.
 
Köpükler genelde dış filtrenin süngeri ya da elyafı yeni değiştirilmişse ve sepete konmadan önce akvaryum suyuyla yıkanıp ıslanmamışsa görülüyor. Bunun dışında kullandığınız sudan da kaynaklanabilir sorun. Bu ikisinin dışında köpüğe neden olcak başka bir etken şimdiye kadar duymadım.

Filtrasyonun yetersiz olduğunun işareti planarya oluşması, tabi bunda kullandığınız yemlerin de, onları nasıl verdiğinizin de etkisi olabilir. Yeniden aynı sorunla karşılaşmak istemiyorsanız temizlik konusunda daha fazla önlem almalısınız.
 
Geri
Üst