Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İlaç rehberi

Kürşad

Bronz 5 Üye
Arkadaşlar merhaba yeni kaplumbağa beslemeye başlamış biri olarak ve diğer arkadaşlara rehberlik etmesi açışından sizin bildiğiniz ilaçları ve ne için nasıl kullanıldığı listesini bu konu altında toplamak istiyorum. Şimdiden bilgileriniz paylaştığınız için teşekkürler.

Elde bulundurulması gerekenler baticon ve sarı kantaron yağı onun haricinde hayvanı incelemeden öneride bulunamam. Gereksiz ilaç kullanımı zarar verebilir.

Kabuk sertleştirici ve jelini kullanmıyoruz o hem kabuk hemde gözleri için zararlıdır.

Kabuk sertleştirici kullanıyordum artık kullanmayacağım o zaman.
Demek istediğim buradan herkes derdine göre birşeyler kapsın.
Örneğin gentagut sürekli görüyorum batikon yada. Bunun yanı sıra sarı kantaron yağını ilk defa duydum. Kullanılan ilaçları ne için kullanıldığı ile birlikte bu konu altında toplarsak kullanıcılara yardımcı olur diye düşündüm.

Sarı kantaron antiseptik ve onarıcı hücreleri aktive ederek iyileşmeyi hızlandırır. Suya salınımı hayvana zarar vermez. Açık yara ve deri hasarlarında kullanıyoruz. Deri pomadları gözlere zararlı.

Geri