Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İlk Defa Kaplumbağa Aldım Neler Yapmalıyım

bycem

Yeni Üye
Arkadaşlar Merhaba
Ben Cem Aranıza Yeni Katılmş Bulunmaktayım:)
1 Saat önce bir kaplumbağa aldım daha çok küçük bahçe yem ve deepfix adında turti-clean jel aldım .benim neler yapmam gerekiyo yanlış birşey yapmak istemiyorum tatlı hayvana:)

Başlıkta acil,yardım gibi kelimeler kullanmak yasaktır/tubidik

RE: İlk Defa Kaplumbağa Aldım Yardım

Öncelikle hayırlı olsun yeni kapluşunuz.

Bir sorum olucak kapluşunuzu petshop'ta verilen plastik kap(ölüm fanusu)'nda mı bakıyosunuz yoksa ekipmanları tam olan bi akvaryumda mı?

Turti-clean jel kabuk sertleştirici önermiyoruz,kaplumbağanın kabuğuna sürüp suya koyduğumuzda o jel suda dağılıyo ve göz enfeksiyonu veya başka problemlere yol açabilir.Onun yerine düzenli olarak güneşlendirin veya UVB Lamba ile kuru alana tutup 32 dereceye ayarlıyın.Zamanla yerine alıştıkça kendisi çıkıp güneşlenir.

Deepfix'e gelirsek ; ben onu 2 günde bir kullanıyorum yemlerine 1'er damla damlatıp ağızlarına veriyorum.Vitamin takviseyi şart,ayrıca forumu dolaşarak ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

Kapluşunuzla size nice mutlu seneler inşallah:D

öncelikle ilginiz için teşekkürler.plastik kap aldım kapluşa:) turti-clean jel dediğin şey zaten deepfix aynı kutu üzerinde yazıyo.kabuk koruyucu diyor. ayrıca çok tatlı bi hayvan hasta oldum ya :D

Rica ederim bak şimdi ;

Su kaplumbağaları sıcak iklim hayvanıdır.Eğer onu seviyosan ve sağlıklı yaşamasını istiyorsan bunları dikkate al!

* Öncelikle küçük boyutlu bi akvaryum alabilirsin.(Yavru olduğu için)
* Isıtıcı almalısın.(Çok fazla bişey değil fiyatı , küçük boyutlu bişey yeterli)
* Suyun temiz olmasını sağlamak için iç motor alman yararlı olur.
* Kuru alan hazırlamalısın, gününün büyük bi zamanını kuru alanda güneşlenerek geçirir.Düzenli olarak güneşlendir veya UVB Lamba al bu kabuk gelişimi ve büyümesi için çok önemli bir etken.

Ve ek olarak kaliteli yem alabiliyosan onun için çok iyi olur.

Sera Raffy I - Büyük protein ihtiyacını karşılar.2-3 günde bir verebilirsin.
Sera Raffy P - Ana yemdir.Bunu günde kafasının hacmi kadar vermelisin.

Su Kaplumbağası bakımı PetShop sahiplerinin palavraları kadar kolay değildir.Bu ekipmanlar olmadan ona bakamazsın sadece eziyet çektirirsin..
Ek olarak söyliyeceğim Turti Clean Jel kullanma sadece güneşlendir.

DeepFix Vitamini 2 günde bir yemine 1-2 damla damlatıp ver.

Su sıcaklığı sürekli 28 derecede kalması lazım ve ısıtıcı şart! Soğuk bir suda iştahları kesilir ve kolaylıkla hastalanırlar çok hassas canlılardır.

anladım en kısa zamanda bunları temin etmeye çalışıcam teşekkür ederim verdiğin bilgiler için
buralarda olacağım :)

Temin ederseniz zaten mutlu ve sağlıklı bir kaplumbağanız olmuş olur. :)

Geri