Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İnek Fizyolojisi ve Biolojisi

Bu zamana kadar hiç kopya çekmedim.Ama bu yıla kadarda derslerin hep gereksiz olduğunu düşünür , bir gün önceden çalışır ,hocayı dinlemek yerine derste arkadaşlarla kağıtlaşıp vaktimi öyle geçirirdim. :)
Ama bu yıl yeni bir ortama girdim.Yeni sınıfımı ve arkadaşlarımı hiç mi hiç sevmedim.Haliyle derste kimseyle kağıtlaşamadım.Hocayı dinledim , öğrendim ,bi gün önceden çalışamadım ama 78 aldım. (Matematik dersi.) Geçen senelerde en yüksek notum 30 olmuştu bu derste.
Geçen yıl kurula kalmıştım , ondan önceki sene zar zor sınıfımı geçmiştim. Bu dönemi ise teşekkür ile bitirdim.
Evde ders falan çalışmıyorum.Ödevlerimi hala arasıra yapıyorum ama hocayı o kadar iyi dinliyorum ki bu notlarıma kadar yansıyor.
İngilizce dersini haftada 10 saat görüyoruz.Öğretmen 4. sınıf konularını işliyor.Ama hala benden başka hiç kimse yapamıyor.

Bu zamana kadar hiç kopya çekmedim.Ama bu yıla kadarda derslerin hep gereksiz olduğunu düşünür , bir gün önceden çalışır ,hocayı dinlemek yerine derste arkadaşlarla kağıtlaşıp vaktimi öyle geçirirdim. (Okula eğitim ve öğretim için gidildiğini bilmeyenlerdendim... )
Ama bu yıl yeni bir ortama girdim.Yeni sınıfımı ve arkadaşlarımı hiç mi hiç sevmedim.Haliyle derste kimseyle kağıtlaşamadım.Hocayı dinledim , öğrendim ,bi gün önceden çalışamadım ama 78 aldım. (Matematik dersi.) Geçen senelerde en yüksek notum 30 olmuştu halbuki bu derste.
Geçen yıl kurula kalmıştım , ondan önceki sene zar zor sınıfımı geçmiştim. Bu dönemi ise teşekkür ile bitirdim.
Evde ders falan çalışmıyorum.Ödevlerimi hala arasıra yapıyorum ama hocayı o kadar iyi dinliyorum ki bu notlarıma kadar yansıyor.
İngilizce dersini haftada 10 saat görüyoruz.Öğretmen 4. sınıf konularını işliyor.Ama hala benden başka hiç kimse yapamıyor.Sınıfın % 98 'i daha scissors kelimesinin makas olduğunu bile bilmiyor , düşünebiliyormusunz ?? Halbuki biz bunu 4.sınıfta milyon kere duyduk , öğrendik ,yazdık...
Mesela tarih ile ilgili bir şey söylüyorum , kimse gıkını çıkarmıyor. Niye ?? Çünkü bilmiyorlar .. Ama biz bunu ders olarak işlemiştik ?? Tuz yiyorlar ne işe yaradığını bilmiyorlar. Çünkü kimya dersinde dalga geçiyorlar..
Geçen gün kendi kendime düşündüm : dedim biz bu dersleri neden görüyoruz ?? Daha sonra karar verdim ki :GENEL-KÜLTÜR..
Düşünün yarın öbürgün akranlarınızla bir görüşme yaptığınızı.. Onlar tarihteki bir olaydan ahsediyorlar.Ama siz yorum yapamıyorsunuz.Niye ??Çünkü siz tembel bir öğrenciydiniz.İnsanlara tembellik güzel bir şey çalışkanlık ise kötü bir şey olarak gösteriliyor.Kopya çekmeyi iyi bir olay ders çalışmayı ineklik kabul ediyoruz.Ne kadar saçma ?? Öğrenciyken inekler şimdi holding sahibi ,O çok akıllı kopyacılar ise .. Neyse.. Halbuki o gün o insanların yanında yorum yapamadığınızda sizin eğitim seviyeniz hakkında neler düşünürler..
Mesela ingilizceyi neden öğreniyoruz : Çünkü evrensel dil ve her işte ingilizce arıyorlar..
Mesela tarihi neden öğreniyoruz : Çünkü geçmişimizi bilmek zorunluluğundayız..
Mesela neden kimyayı ve ya biyolojiyi öğreniyoruz : Çünkü yediğimiz şeylerin ve vücüdumuzu öğrenmemiz ne işe yaradığını bilmemiz ne yaparsak ona zarar verebiliriz ?? Bunları öğreniyoruz.Yine bizim yararımıza..
Mesela - her sınıfta bu sözü duyuyoruz : -Neden matematik öğreniyoruz ki yaa hocam ?? - herkesin gereksiz bulduğu matematik dersini neden öğreniyoruz : Çünkü beyin jimnastiği yapıp zekamızı geliştiriyoruz..
Daha aklıma ders gelmedi ve çok uzun yazdım o yüzden başka bir dersi örnek gösteremiyorum.
Sizde oturup bir düşünün biz neden şu dersi öğreniyoruz diye ( her ders için teker teker düşünün ) bana hak vereceksiniz.. ;)

Geri