Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

infared lambalar hakkında

nemesis

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar,
ısıtıcı lamba olarak 50 wattlık bi' infared lamba düşünüyorum. loş bir ışığı olmasından sebep, kapluşun da gözlerine zarar vermeyeceğinden dolayı tercihim bu oldu.
sorum şu olacaktı:

24 saat çalışmasının bi' mahsuru olur mu? Oda sıcaklığının epey bi' düşük olduğundan dolayı 24 saat çalıştırmayı düşünüyorum. Uv lambayı ise buna ilaveten günde 12 saat çalıştırmayı düşünüyorum (güneşi baz alarak).
Sonuç olarak;
loş bir ışık da olsa tepelerinde 24 saat boyunca yanan bir ışık sorun yaratır mı?

örnek;
mailto:/img168/7081/dsc03986.jpg

Cvp: infared lambalar hakkında

İnfrared yerine 40 watlık night glo lamba alın mavi ışık versin, gece de ay ışığını taklit eder hem. Gündüz isteğe bağlı uv ile aydınlatma yaparsınız.

PT-2120-2130_Night_Glo.jpg

Ya da seramik ısıtıcı öneririm. Epey ullanışlı. Gündüz yv + seramik gece de seramik kullanırsınız. Sadece ısı verir. Normal duyludur.

l-ceramic-element-bulbs.jpg

çok teşekkürler emin bey.

Aslında ısıtma amaçlı infra red lambalar kullanılabilir.

Daha önce mailto:/forum/Konu-infra-red-lamba-hakkinda-degerlendirme.html bu konuda konuşulmuştu.
Belki işinize yarayabilir :)

Geri