Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İnsanların Kaplumbaganıza Tepkileri

Lenin

Altın 5 Üye
Katılım
16 Ara 2008
Mesajlar
239
Tanıdığınız kişiler kaplumbağa besleme hobisine olan ilginize ne diyolar?
Benim için en ilginç tepkiyi annanem "aa kurbaga.." diyerek vermişti :D
""koca akvaryumu küçücük şey içinmi kurdun balık alsaydın napcan bunu kokar bu leş gibi elleme elinde yara çıkar..vs" diyerek her geldiğinde tepksini dile getiriyor.. Tabi kulak asmıyorum :D
İlk aldığım hafta plastik kabın içinde besliyordum, o zmnlar annem babam uzaktan bile bakmamıştı kapluşuma, iğrenç diyip geçiyorlardı sözünü ettiğimde. Akvaryuma geçtiğimden beri arada gelip yüzüşünü izliyor ve "meğer ne tatlı şeymiş, yanına bir tane daha alsana..vs" tarzı şeyler söylüyorlar :D
Arkadaşlarımın tepkisi, "yakında ehliyet alıyorsun uğraştığın şeylere bak, o kadar seviyosun hayvana bi kıyağın olsun suyuna az vodka kat, besleme böle uğursuz hayvanlar gece gelir bitarafını koparır, büyüsünde çorbasını yaparız..vs"
Kız arkadaşım ilk aldığım zamanlar bakıp bakıp "sen ne şirin şeysin yerim ben seni..vs" derken şimdi "kaplumbağanımı daha çok seviyorsun benimi?, kaplumbağanla benden daha çok ilgileniyorsun, kıskanıyorum..vs" diyor :D
Genel olarak yorumlar kulak asılmaması gereken cinsten.. Sizinkiler nasıl??
 
"Sen kesin ihmal edersin onu" demişti herkes :) şaşkınlar şimdi :)
Nişanlımın ilk tepkisi "bunun kabuğundan güzel anahtarlık olur" olmuştu :) (Şimdi, biraz daha büyüdükten sonra kültablası yapmayı düşünüyor :)) Aldığım günlerde yem yemiyor diye ağlıyordum, "ben yemek yemesem bu kadar üzülmezsin" diye trip atıyordu bana...Şaka bir yana, nişanlım, türü ne olursa olsun evde hayvan beslemeye karşıydı ama şimdi eve geldiğinde benden önce onun yanına gidiyor :)
Ailem telefonda öğrendi yeni aile üyemizi. (Hala tanışamadılar) Pek umursamadılar başta. Ben telefonda "çok tatlı amaaa" dediğimde, "bildiğin kaplumbağa işte, neresi tatlı olur ki onun" diyorlardı. Nasıl kabullendiler bilmiyorum ama şimdi selam bile söylüyorlar, hatta annem "benim için öp onu" diyor bazen :) Arada, yem peşinde koşarken suda çıkardığı sesleri dinletiyorum anneannesine :D Fotoğraflarını da gönderdim. :)
Arkadaşlarım da önce fotoğrafını görmüştü çok sevmişlerdi ama tanıştıklarında uzak durmayı tercih ettiler. Yem için çırpınmalarını görünce korkmuş olacaklar ki "gece yerinden çıkamaz değil mi?" diye sormaya başladılar :)
 
Benim annem ve kardeşlerim hala kurbağa diyor :D Annem sevmiyordu ama ara sıra yanlarına gelip ''yodu yodu'' diyor :D Komşumuz ilk ''ne kadar çirkin'' demişti. :) Ablam ise saatlerce onlara bakardı yüzüşlerine :D Onları tanımak için :) Tabiki ilk büyük tepki papağanımdan geldi.Ayaklarını suyun içerisine daldırmasıyla çıkarması bir oldu yani o da tanımış oldu :D Akrabam ise görür görmez eline aldı :)
Yani insanlar görünce iğreniyorlar ama ben onları anlamıyorum bana göre çok tatlı hayvanlar :D
 
Benimkiler de başta siğil atar dedi umursamadım ama... Annem beğenmedi ama şimdi yanına gidiyor arada yemliyor veya konuştuğunu bile yakalıyorum. Babaannem de büyüttün kafası kolu görünmüyordu yoktu şimdi kafası yılan gibi diyor. Sonra sen yokken ben gelinmce ağaca saklanıyor ama bak seni görünce deliriyor diyor. Arkadaşlarıma anlatıyorum bana deli muamelesi yapıyorlar altı üstü kaplumbağa diye.. Bazı kuzenlerim iğreniyor... Öpmeme kardeşim anennm falan karşı ama ben gizlice alıp kabuğunun altını üstünü, kolunu bacağını hatta kafasını bile öpmüş insanım.... Böyle çok tatlı kıyabilsem ham yapacağım ısıracağım kafasını... :D Eve gelenlerin bazıları kapluşa başbelası kesiliyor direk ele alma benim de negelleme çabalarım... Evd ışında birinin eline geçrse korkar canı acır diye kıskanıyorum... :d bazıları da uzaktan bakıyor bu büyümez diyenler, büyüdüğünü görüp kaplumbağayı mı değiştirdiniz diyenler, ne kadar büyüyor büyüyünce nasıl bakacaksın sat diyenler( annem dahil) ama satmam ki.... hem ben ona büyüsünde yere 200*100*60lık akvaryum yapacağım rampa da koyacağım ki istediğinde kendiliğinden evin içinde dolanıp dursun... Ben delü miyim ki küççücük bebişimi petshoplara bırakayımm esarete... ?
 
ya kül tablası dediniz de aklıma geldi annem de birazcık byüdükten sonra vay be tabak gibi olmuş dedi:):) kardeşim genelde onlara şiddet uygulamaktan bahsediyo ve öyle kafalarını uzatınca onları tokatlamak geliyo içimden diyo. al sana kavga sebebi:) aldığımda annem de dahil herkes onları neyapacan bari kuş alsaydın hiç yoktan öterdi bunlar ne yapıyolar dediler ancak annem şimdi benden daha çok seviyor babam da yanlarına gidip onlarla bir süre konuştuktan sonra hele şunlara yem at nasıl çırpınıyolar diyo. arkadaşlarıma da büyük heyecanla onları anlatıyorum ancak genelde kayıtsız kalıyorlar :(
 
benim çevrem hiç tepki vermedi :S ama kül tablası iyi fikirmiş :p
 
annem habire kokuyor diye şikayet ettiği için , ki ben tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum yanlarına yaklaşmazdı :) ben alıp götürünce bayram etti resmen.. iş arkadaşlarım ise önce tedirgin ıyyyyyy şeklinde yaklaşsalarda sonra sevdiler. her öğlen masadaki yürüyüşünü izlemek için geliyorlar artık ve bazende yem atarken izlemek istiyorlar,tepkiler iyiye gidiyor yani..
 
Benim kuzenim ıyyy at şunu yoksa konuşmam diyor ama dinlemiyorum.. Bugün acayip kızdı... Hele ki onu elime alıp yere saldığımda... Sonra da onu elime alıp yüzünden öptüğümde patilerini dudaklarıma değdirmesini sağladığımda kabuğunu ellerini öptüğümde kapluş ağzını dudağıma değdirdiğinde kafayı yedi... Gidin verin şunu yaaa falan yaptı... Hayvan sevmiyor galiba ne yapayım ben dayanamıyorum... Onu elime aldığımda git elini yıka hatta çamaşır suyuna bastır ellerini hatta bana dokunma iğrençsin falan diyor... Aam ne yapayım dayanamıyorum göürnce kaplumbişkoma saldırmak geliyor içimden her yerini öpüp yeyip bitirmek sitiyorum... Dokunmadan edemiyorum... İşte bak sen onu sevmesen de seni çok sevdi sana ulaşmaya çalışıyor camın ötesinden diyorum aman ulaşmasın karşılıklı değil ben ondan tiksiniyorum dedi... :(
 
Arkadaşım gördü ve atladı üzerlerine "Yerim ben sizi ne de güzel şeylersiniz siz amanda aman" diyerek. Ama bu tepki benim tüylerimi diken diken etmeye yetti ve atladım arkadaşımın önüne "Beni ezmeden onları yiyemezsin" dedim.

Şimdi bu tepkilere anlam veremediniz değil mi?

Yazınca sempati sözleri gibi geliyor size. Arkadaşım dağ komandosu ve kaplumbağa etini çok seviyor :)
 
Sizinki benimkinden de feciymiş... :D yemesin tabii ki de... Benim kapluşumu yediğim gibi yiyecekse yiyebilir öperek falan filan ama diğer türlüsü sakıncalı, kapluşa yazık..
 
Ooooo! Çok feci... Uzak tutun kapluşları hatta akvaryumları gizli saklı bir yerlere taşıyın( taşıyabilirseni :D ) ki yemesin kapluşları...
 
oldscout' Alıntı:
Arkadaşım gördü ve atladı üzerlerine "Yerim ben sizi ne de güzel şeylersiniz siz amanda aman" diyerek. Ama bu tepki benim tüylerimi diken diken etmeye yetti ve atladım arkadaşımın önüne "Beni ezmeden onları yiyemezsin" dedim.

Şimdi bu tepkilere anlam veremediniz değil mi?

Yazınca sempati sözleri gibi geliyor size. Arkadaşım dağ komandosu ve kaplumbağa etini çok seviyor :)

Ovv....Şok oldum :)
 
Geri
Üst