Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

İnsanlık dışı...Çok yazık.

sercan159

Altın 1 Üye
Merhaba arkadaşlar,

Az önce gittiğim pet shoptan geliyorum.Süs alacağım.Gitmişken kaplumbağalara bakayım dedim baktığım şok oldum resmen kuru alanı yok nerdeyse yarısı ters düşmüş( 20 cmlik bir akvaryumda 50 tane kapluş ) dokunuyorum düzelmiyorlar.gittim pet shop sahibine söyledim adamda aldı eline balık ağını topladı hepsini çöpe attı.Yaşım küçük olmasa o adama kızardım.20 cmlik akvaryumda 50'ye yakın kaplumbağa olurmu filtre yok ısıtıcı yok kuru alan yok.... insanlık dışı bence.:dontgetit::dontgetit:

Cvp: İnsanlık dışı...Çok yazık.

Nerde oldu bu olay? Yaş falan önemli değil korkmasaydınız lafınızı esirgemeseydiniz keşke. ne demek çöpe atmak ya ! İnsan değil bu adam !

Harbi ya nedemek çöpe atmak :(

Nerde oldu hangi pet shopta!

Bu bence az kapluşumu almaya pet shopa gittim. bir ölüm fanusunda 50 belki 50 den fazla kapluş 3 cm su YAZIK

Sevgili Sercan,
bu olay nerede hangi petshop'da oldu? Adresini ver. Belki yapabileceğimiz bir şeyler vardır.
Hatta mutlaka bir şeyler yapmalıyız.
Bu olay hiçbir ticari etik kuralına uymaz!

Arkadaşlar bu kadar fevri davranmakla elimize hiç bir şey geçmiyor.
Ankara Kızılay'da bütün pet shoplar bu durumda.Hepsinde benim yüzümden olay çıktı.
Elime geçen tek şey şimdi hiç bir pet shop sahibi ben dükkanlarına girince peşimden ayrılmıyor ki kimseyi bilgilendiremeyeyim.

Bu ticaretin kuralı bu maalesef :(

Gerekli yerlere şikayet edilebilir en azından. Adres alabilir miyiz ?

Evet sonuçta bir canlı bu yasal değil şikayet edersek mutlaka ceza alacaktır.

Hayvanların satışı ile ilgili yönetmelik geçen aylarda resmi gazetede yayınlandı. Fakat 2012 de uygulanmaya başlayacak. Bu yasa uygulanmadan edilen şikayetler de sonuçsuz kalmakta. Para cezası dahi verilemiyor. Bir süre daha beklememiz gerekecek.

Petshop'larda hiç bir zaman kaplumbağalara iyi bakılmıyor. İnegöl'de (Bursa) petshop'ta ölüm kabında 6 kaplumbağa falan vardı, üstelik petshop akvaryum da satıyor satacağı akvaryumlardan birini bu kaplumbağalara feda edemiyor gerçekten çok hem de çok yazık :(

Eminönünde de durum farksız beneklileri alıyorken 30x30 bi akvaryumda 30dan fazla kapluş 20ye yakın semender vardı. Uyarmak yetmez dövmek gerek bunları. Onun için 2012yi beklemeli. Ki sırf kapluş değilki bi çok hayvan hem getirirken hem satılana kadar beklerken çok olumsuz ortamdalar. Adam kapluşun tanesini 25, en fazla 50krş tan alıyor. Günahları çok büyük ama zararları az.

Evet eminönü berbat durumda. Aslında ticarete prim vermemek lazım ama bazende ne kadarını o iğrenç ortamda kurtarırsak o kadar iyi diyorum kendi kendime .. Bu konuda şuana kadar gördüğüm bir petshopu gerçekten ayakta alkışladım. Mecidiyeköyde I LOVE ALL PETS adlı bir petshop. Adamlar kuru alan lambasından tutun filtresine kadar en iyisini kullanıyor. Kuru alanları Turtle Bank zaten. 1 bucuk metrelik akvaryumda en fazla 10 tane kaplumbağa var. Büyükler var 3 tane onlarda kocaman 1 metrelik akvaryumdalar. Tebrik ettim gerçekten. Keşke hepsi öyle baksa ..

Arkadaşlar pet shopun adını bilmiyorum.İilk ve son gidişim oldu.İstanbul gaziosmanpaşa taraflarında.

Geri