Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isırtıcı patladı:(

bberk0897

Gümüş 5 Üye
Herkese hayırlı tatiller..

Ben 4 günlüğüne arkadaşlarla bir otele gittim.Kaplumbağam ve diğer hayvanlarımı kardeşime emanet ettim.Artık akvaryumum kaplumbağalarımın boyuna göre neredeyse ölüm fanusu gibi.Akvaryumumu değiştirmem gerektiğini biliyorum ama annem yer bahanesiyle akvaryum almamı geciktiriyor.Aslında o da bir yönden haklı.Çünkü odam küçük ve içinde dolaplar,yatak,çalışma masası vb den yer kalmıyor.Kalan yerlerde de muhabbet kuşu kafesi,japon akvaryumu ve kaplumbağa akvaryumu var.

İşte asıl olaya gelelim ,ben gidince akvaryumun ısıtıcısı patlamış ve suya siyah sıvı salmış.Kapluşları hemen çıkardım ve ölüm fanusuna koydum tabiki de akvaryumu temizleyene kadar.Dün gece koydum ve sabah kalktığım da firar etmişlerdi ve masada buldum:)

Akvaryumu ve içindeki malzemeleri tekrar kullanabilir miyim?
Kapluşlar zehirlenmiş midir?

Cvp: Isırtıcı patladı:(

malzemeleri iyice yıka suyunu filan değiştir ama biran önce bir kaplumbaga akvaryumu edin anneni bir şekilde ikna et :) benimkilerde izin vermiyordu ama ısrarlara dayanamadı :)

iyiki kapluşlara bir şey olmamış ısıtıcı kırıldığında suyu kaynatıyor resmen.

Gecmis olsun, ben sirf basimiza boyle birsey gelmesin diye bu isiticilarin komple plastik olani var, ondan aldim. Tavsiye ederim.

Malzemeleri tekrar yıkadıktan sonra kullanabilirsiniz.
Zehirleniceklerini sanmıyorum ama ilk dakikada elektrik çarpması yaşamışlardır doğal olarak.
Lütfen kaplumbağanıza geniş bir akvaryum ve biran önce ısıtıcı alın.

Bence bu önemli bir konu.
Cam parçalarını yutmuş olabilirler.
Geçmiş olsun.

Tamam sağ olun ben bugün ısıtıcı almayı planlıyorum.İnşAllah bi aksilik olmaz çünkü trafik felç.Isıtıcının camını yutmamışlarıdır büyük bir ihtimalle çünkü ısıtıcının alt tarafı üç büyük parçaya bölünmüş , küçük parça falan yok.Kapluşları evde meyve falan koymak için olan akvaryumuma göre tabanı büyük bir kaba koydum.

Teşekkürler..

bberk0897' Alıntı:
Tamam sağ olun ben bugün ısıtıcı almayı planlıyorum.İnşAllah bi aksilik olmaz çünkü trafik felç.Isıtıcının camını yutmamışlarıdır büyük bir ihtimalle çünkü ısıtıcının alt tarafı üç büyük parçaya bölünmüş , küçük parça falan yok.Kapluşları evde meyve falan koymak için olan akvaryumuma göre tabanı büyük bir kaba koydum.

Teşekkürler..

Bir cam kırıldığında heleki su içindeyse gözle görülemeyecek kadar küçük parçalar da kopmuştur.Umarım dediğiniz gibi olmuştur.

Geri