Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıstıcı sebebi ile kaplumbağalarımın ikisini kaybettim

ahmedoko

Yeni Üye
sayın emre bey benim üç tane kaplumbağam :'( vardı bugün ısıtıcı yüzünden tam 2 kaplumbağa öldü :'( 1 tane kaldı ona da bakamıyorum siz izin verirseniz ve bakabillecek maddi manevi değer varsa sizden bakabilmenizi istiyorum

lütfen

RE: SAYIN EMRE BEY

İsiticiniz mi patladi ?

Yani elektrik carpmasi yuzunden mi ? Geçmis olsun

Cvp: SAYIN EMRE BEY

"malesef kaynayarak" yazmak istemiş herhalde ama yine de emin olamıyor insan. :)

RE: SAYIN EMRE BEY

Bende oyle dusundun . Eger o sekilde olduyse gercekten cok kotu . Ve ihmal var demektir

Cvp: Isıstıcı sebebi ile kaplumbağalarımın ikisini kaybettim

Her kaplumbağa bizim için değerlidir tabiki. Kayıplar için çok üzgünüm. Ama ben aldığım ve sahiplendiğim kaplumbağalar ile yeterince kalabalık bir sayıdayım. Bana ekipman durumunu buradan yazar mısın? Akvaryum, filtre, ısıtıcı (bu patladı sanırım), kuru alan ve lambası.

Kayıplar üzmüş belli ama kalanda sana emanet.

emre bey boşuna konu açtım ama iyi bir arkadaş buldum hoşçakalın

Başın sağ olsun. Boşa olur mu? Dediğim gibi eksik gedik olursa burada danışabilirsin.

başın sağolsun ahmet. kötü bir durum.

arkadaşlar bunu örnek mahiyetinde görmenizi isterim. su seviyesine dikkat ve ısıtıcı veya akvaryumla ilgili bir şeyle uğraştığınızda ısıtıcının fişini mutlaka çekmeyi unutmayın. kaza ile elinizi çarpmanız halinde kırılma veya su üstüne çıkarak patlaması ciddi sorunlar çıkarır.

burada ahmetin başına gelen olayda su kaynaması bir yana su içinde elektrik akımı da vardı, su da bu akım sayesinde kaynamaya başlamış. hayvanlar bir yana kendisi içinde büyük bir tehlikeden kendini kurtarmış. aman dikkat edin.

Ya nasıl kaynayarak ayy çok kötü oldum :ff:

Geri