Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ISITICI ALIMI HAKKINDA YARDIM

Ağustos

Bordo Bereli
Herkese iyi forumlar :) kaplumbağam 10 yaşında ve jakuzide yaşıyor dogal taşları olan büyük bi kuru alanı var.. Isıtıcı eksiğim var malum kışta geliyor . Normal bir akvaryum olmadıgı jakuzi oldugu için üst tarafı açık içinde en az 100 150 litre en az su var.. Kuru alanıda ısıtmak istediğim için bir kablolu ısıtııcı buldum birde normal sizce hangisi ? Jbl ısıtıcıyı yatay koyarsam sorun olurmu acil yazarsanız çok sevinirim

jbl : http://www.jbl.de/tr/akvaryum-tatli-su-urunler/detail/4390/jbl-protemp-s-150

kablolu :mailto:/urun_detay.aspx?urn=6397&ad=hydor-akvaryum-isitma-kablosu-75-watt

Cvp: ISITICI ALIMI HAKKINDA YARDIM

jbl proterm 200 w al. 300 lt'ye kadar sınırı var. 150 lt su var diyorsun ama yüzey geniş 200 w daha uygun düşer. ben de bunu kullanıyorum gayet memnunum. plastik kaplama cam koruması ile bizim kaplumbağalar için yapılmış sanki.

kabloluyu geç o daha küçük akvaryumlara göre ve kullanışsız hayvanın dişlemesi de cabası. hacim olarakta işe yaramadığı gibi pahalıda.

peki jbl yi yatay olarak kullanırsam sıkıntı olurmu sonradan ? çok teşekkür ederim

Yok bence soru olmaz.Zaten jbl e kaliteli mal.Kaplumbağaların çok şanslı.

Sanırım yatık konulabiliyor ama Cem kullandığı için kutudaki talimata bakıp net cevap verebilir. Benim bildiğim suya tam gömülenler yanda konumlanabiliyor.

çünkü 15 20 cm kadar su var yan koyabilirim ancak Cem bey sizce ?

Acikcasi suya tam olarak konumlandirilabiliyorsa yan olarak koymanin ters bir duruma yol acmamasi gerekir yani ben boyle dusunuyorum. Tabi cem abi kullaniyorsa net bilgi ondan alinmalidir

yan konumlandırmalı kullanılıyor. bir mt derinliğe kadar kullanılabilme olanağı var. olurda vantuz küvete tutunmaz veya kurtulursa sudan çıkma durumuna karşı koruma özelliği de var. hemen elektriği kesiyor.

suyu bir miktar daha yükseltme olanağın olursa daha iyi. az derinlik ve geniş alan yüzeyden ısıyı fazlasıyla çalacaktır.

Aslında su yükseldiği zaman alan daha da büyüyor rahatça yüzebilceği kadar suyu var şimdi sipariş verdim 200 lük :) çok teşekkür ederim

zaten senin küvete en uygunuda sözü geçen ısıtıcıdır bu arada küvet yaptırıld mı evde var mıydı yüzme alanları baya iyi mekanizmaya banada anlatırsan uygulayabilirim ne tür malzemeler kullanıyorsun küvet yaptırıldı mı hazır mı alındı

Geri