Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı Ampul

oguzhanok

Bronz 2 Üye
Merhaba soru sormayali epey olmuştu Kasım-2016 dan beri platforma uyeyim ve bu tarihten beri baktigim iki kaplumbağam var yaklaşık iki buçuk yaşında oldular. Kuru alan isitmasini ecolite soft ampul ile sağlıyordum elimde sağlam ampul kalmadı internetten de bulamadım. İsıtma ampulü diye satılan halogen ampul aldım. Yanlız bunlar soft değil rahatsız olurlar mı? Birde UV b lambası nı da 2 yıldır kullanıyorum artık yenilemek gerekir heralde değil mi?

Cvp: Isıtıcı Ampul

Merhaba Hoşgeldin tekrar,

Aynı değerlerde ve aynı özellikte philips de vardı. yada farklı markalarında var tekzen ve benzeri mağazalarda. Önemli olan değerleri ve kuru alanı ısıtması.

Eğer rahatsız oluyorlarsa kuru alana çıkmazlar takip et böyle bir sorun varsa mecbur diğer markalardan temin edilmeli. öncelik soft ampül olması tabiki.

UVB lamba ortalama 1 yıl olmadan değerini kaybediyor zaten. yani 2 yıl kullanıldıysa artık değiştirilmeli.

Tekzende wiselite energysaver 42 W ampul var. Ecolite üretimi durdurdu yerine osram aynı model ampul satıyor.

Oncelikler hayirli bayramlar.

Bugun Bauhous'a gittim. Heryeri Led ampuller basmis.Secemedi bile gozum..Allah'tan ordaki cocuk yardimci oldu.

Ellerinde sadece 3 tane alinabilecek vardi.
Fotograflarini ekledim.

Bazi seyler sormak istiyorum.

1. Ecolite artik bu sekilde dediler.Dikkat ederseniz kucuk olmus boyutu. Yanindaki Philiphs de oyle.Bunun bir mahzuru var mi?

2. Hepsi de buzlu degil.. Hic buzlu urun goremedim. Buzlu ve buzsuzun teknik acidan farki ve bir ozelligi var mi?

3. Bu cam rengi ampuller, diger buzlulara gore daha mi cok isitir deneyen var mi?

4. Soft, halojen ve akkor ile kastedilen nedir tam olarak? Hicbirinde soft yazmiyor. Ecolite'te akkor yaziyor ve hepsinde de halojen ibaresi var.

Fotografi ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190606-173328.png
    Screenshot_20190606-173328.png
    566.6 KB · Görüntüleme: 194
Ecolite üretimi durdurdu, üçüde olur. Yalnız osramın ecolite 52W soft ampul ayarında ampulü vardı orada.

Softtan kastimiz nedir? Buzlu olmasi mi? Belki ellerinde kalmamistir.Ben de baktim cocuk gosterdikten sonra iki kez reyona.

GE ve Spectum markalarinda var ve daha da ucuz aslinda ama karsiya tasininca gidemedim. (Özden Elektrik, Elektrik Deposu)

Tek avantajim; lambamin icersinden plastik tutmaci biraz kopmustu.Lamba,ampulle kesisiyordu.En azindan bu ufaklarda olmaz.

Pardon Spektrum

Cem, benim kafa gitmis.Simdi ampulleri kaldirirken gordum, eski Ecolite'in kutusunu..O 52 wattmis.. Ki onda bile cok sicak olmuyordu benim mesafemden..

Senin dedigin o muydu?

Bu durumda bu hic isitmaz..Ama yine de soft fark mi var mi diye olcum alirim kullanirken..

Bu halojen olanlarda en az 50 almali sanirim? Siz kac wattlik urun aliyorsunuz ve yaninda ibare oluyor ya, su kadar watt gucunde diye.O kisim, isitmak icin de artis gosterir mi?

Mesela 60 wattlik akkorda, oyle birsey yok. 60sa 60 yani..Ama daha sicak yapti benim kullandigim urun spottu..

42'de mesafe kısalır yalnız büyük hayvanların çarpma riski var. tasarrufluların yanında yazıyor (watt gücü) verdiği enerji değeri.

Soft sadece göz almaması için ısı değeri aynı.

Sasirmisim iste ben. Daha once aldigimiz watt kadar sandim bunu.Adam da ayni urun, bu ambalajda diyince, hic dusunmedim .

GE katologu indirdim. Sana da, Emre'ye de yolladim. Orada akkor ve halojen urun tercihleri var bir suru.

Geri