Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı filtre seçimi !

KillerPrince

SKF Delisi 5. Seviye
Selam arkadaşlar bildiğiniz gibi artık 64 litre 70cm bir akvaryumum var bunun için ısıtıcı ve filtre alacağım ama iç filtremi şelale filtremi karar veremedim iç filtre olarak atman at 101 mi yoksa şelale filtre olarak atman Hf 400 şelale filtremi ? veya 64 litre için suyu her zaman cam gibi yapacak filtre önerirseniz sevinirim ısıtıcı olarak roxin stainlees steel çelik ısıtıcı 100 waat veya 200waat alacağım hangisini alayım kum olarak slis kum almak istiyorum ama juen pet markette stoklarda yok slis kum dışında benzeri güzel kum varmıdır ? dib süpürgesi alacağım ve kuru alan derecesi birazda akvaryuma yapay bitkiler vs gibi süsler alacağım şimdilik bunlar başka eksik birşey varmı ve ısıtıcı filtrem cam gibi yaparmı suyu ?

Cvp: ısıtıcı filtre seçimi !

Almışken 200watt ısıtıcı tercih edin. Zaten aralarında çok düşük bir fiyat farkı olacaktır. Almışken yüksek güçlü olanı alın.

Filtre ise iç filtre alırsanız sünger dışında hiç bir şey kullanamazsınız. Şelale filtre alırsanız ise haznesine seramik, ekstra sünger, aktif karbon ve elyaf gibi malzemeler koyarak suyu sürekli berak tutabilirsiniz. Hem temizliği de çok kolaydır. Sadece su sesi çıkarır. Çıkardığı sesi de bir sünger parçasını vantuzla akan suyun altına koyduğunuzda ses kesilir.

şelale filtre uygunmu debisi akvaryum cam gibi olsun istiyorum yani çok iyi temizlesin bana öneri verirmisiniz ?

Suyun berraklığını debiden dahaçok filtrenin gördüğü işlev sağlar. Yani standart bir iç filtre sadecesudaki atıkları çeker. Buna mekanik temizlik denir. Oysa şelale filtre ve dış filtrenin içine koyduğunuz karbon ve malzemeler ile biyolojik ve kimyasal temizlik sağlarsınız. Suyu berraklaştıan bu işlemlerdir. Akvaryumunuzun hacminin 4-5 katı debili bir şelale filtre alıp, içine forumda araştırdığınız malzemeleri koyabilirsiniz.

mailto:/forum/Konu-dis-filtre-ve-biyolojik-dongu-makale.html

Bu konudaki makaleyi inceleyip, dış filtreyi de şelale filtre olarak düşünebilirsiniz. Aradığınız tüm cevaplar orada mevcut.

Geri