Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı hakkında yardım lütfen

leocan

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar foruma yeni katıldım bu ısıtıcı konusun da gerçekten yardıma ihtiyacım var öncelikle yan yatırabiliyormuyuz kututa kesinlikle olmaz diyor fakat benim küçük akvaryumum 27* 27ebatlarında 20 cm de yüksekliği mevcud bu şekilde dik koymam mümkün olmadığı için pet shopun verdiği ısıtıcı AFO -100 100W aldım ama çok kararsız kaldım ne yapabilirim daha küçük ve kırılmayan benim işimi görücek modeller varmıdır bilgilendirirseniz memnun olurum..

foruma hoş geldin. kaplumbağa için o akvaryum uygun değil.bu hayvanlar cinsiyetine göre 25-30 cm boya geliyorlar. normal şartları sağlandığında kaplumbağa 1 senede 8-10 cm kabuk boyuna gelir ve gelişimi içinde büyük akvaryum gereklidir. boyca uzunluk yüzerek kas ve kemik yapısını geliştirir; derinlik akciğer gelişimini ve nefesini tutabilme süresini artırır. bu sebeple ara geçişli olarak en azından 100 lt'lik bir akvaryum alman yerinde olacaktır. ona görede uygun ekipman öneririz.

elindeki ısıtıcı batmaz tip ise üst kısmı su içine girmemeli. su kaçağı yapıp suya elektrik verebilir.

hayvan tek ise 80*50*50h veya 100*50*50h ölçülerinde bir akvaryum ömürlük olur. bununla birlikte alacağın uygun ekipman ile her işi tek seferde halledip kurtarabilirsin.bu ilk safhada maliyetli gelir ama ara geçişli sistemden daha ucuza gelir.çünkü her alacağın ara geçişli bir sonrakinde çöp olacaktır.

Capraz koy ısıtıcıyi tepedeki isi ayarinin oldugu yer dışarda kalsin

Cvp: ısıtıcı hakkında yardım lütfen

Su konuyu okuyup gerekli sartlari en kisa zamanda saglamaya calsin derim, o akvaryumda su degisimi de cok olur hayvan akvaryuma gir cik bu mevside hasta bile olabilir
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

ısıtıcıyı çapraz koymak risklidir. buharlaşma durumunda su çizgi altına ineceği için hava teması tüpü patlatır.

teşekkürederim yorumlarınıza ben yan batan bir ısıtıcı buldum gönderdiğiniz sayfadaki şartları sağlayamam belki şu anda filtresi ve uv ışığı yemleri vs. şu an ihtiyacı olan her şey var çok küçük zaten minik daha ölüm fanusunda değil zamanla büyütüceğim şu an araştırma durumundayım sadece ısıtıcı için yardım istemiştim onu da araştırdım ve temin ettim ilginize teşekkürler..

merhaba arkadaslar benım ısıtıcım durduk yere ayar yerı kaydı daha dogrusu bozuldu ve bende 

mailto:/evcil-hayvan/tetratec-ht-100-watt-isitici-136978011

bunu almayı dusunuyorum sizce nasıl tetra ? ve ya uygun ve guvenilir ısıtıcı varsa söylermisiniz ?

kalibrasyon bozulduysa iç dereceden bakarak gerekli ayarı ona göre yaparsın. tetrayı kullanmadım ama hayvanlar küçükse atman BT eflatun rengi olan kutulusu tam batar. ondan al kullan.

ya fişe katılı kaldı bır gun boyunca suyun sıcaklıgı hep 25 yanı oncede 27 yada 27.5 oluyordu oyuzden bır sorun var bırde o calıstıgına dahıl bır ısıkda yanmıyor oyuzden dedim.peki siz ne kulanıyorsunuz ?

Jbl protemp kullanıyorum. Tam batıyor. Plastik koruması var.

Ayar düğmesini yükseltip dene bir de. Olmuyorsa yeni alırsın.

Geri