Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı hakkında

genç kaplumbağa

Bordo Bereli
sizlere sormak istediğim bir soru var.65 cm bir akvaryum aldım(45 litre).elimde 25 watt bir ısıtıcı var.bulunduğum ilde kışın akvaryumun suyu 15 derece oluyor.sizce 25 watt ısıtıcı bu akvaryumu ısıtır mı?

RE: ısıtıcı hakkında

Isıtır kesinlikle merak etmeyin 60 litreye kadar ısıtırlar.

15-30 litrelk akvaryumla için uygun 25watt ısıtıcı. 50wattlık bir ısıtıcı daha yeterli gelcektir :)

ben eskiden 15 litre akvaryumda kullanıyordum bu ısıtıcıyı.fakat kaplumbağalar büyüdü ve 65 cm yani 45 litre bir akvaryum aldım.şimdi biriniz ısıtır,birinizde ısıtmaz demişsiniz.hangisi doğru:)

Biraz araştırma yaparsanız hangisinin daha doğru olduğunu görebilirsiniz:)isterseniz dereceyede bakabilirsiniz su ısısının yeterlli olup olmadığını anlamak için..
ısıtıcınızın markası modeli ne?

marka=roxin
model=ht-1300
watt=25
65 cm akvaryum(45 litre) ye yeter mi?kışın su 15 derece oluyor?sizce yeter mi?

Bu ısıtıcının 100watt olanı 50-100 litrelk akvarymlar için uygunsa 25 watt olanı sizin akvaryumnuz için uygun olmadığını gösterir :) 15 derece uygun değil uygun olanı 28 derece

Aldığım yerin kutusunda 60 litreye kadar ısıtabilir yazıyordu.

Sizin ıstıcınızn markası modeli farklı olabilir ama zannetmiyorum

Haklı olabilirsiniz sonuçta satmak için öyle yazılmış olabilir.

Bu durumda sizde akvaryumnzun ısısını kontrol ederseniz iyi olur :)

Yok benim akvaryumum o kadar fazla litre değil:)

hayır benim akvaryumun ısısını bende 28 de tutuyorum.ben size kışın akvaryumdaki suyun sıcaklığının 15 derece olduğunu belirttim.siz benim sorumu anlamadınız.65 cm(45 litre) akvaryumu 25 watt roxin marka ısıtıcı ısıtır mı?

Isıtmaz :) o markanın 100 watt ısıtıcısı 50-100 litrelk akvaryumlar için zaten 25 watt ısıtmaz..

Ben adanada kalıyorum.Akvaryumdaki dereceye baktığımda ısıtıcı çalışmazken 15 derece yazıyor.25 watt ısıtıcım 15 litre akvaryumu rahat ısıtıyordu.Fakat akvaryum küçük geldiğinden dolayı 65 cm(45 litre) bir akvaryum aldım.Şimdi benim merak ettiğim şu:
1.Bu ısıtıcı yeni aldığım akvaryumu ısıtır mı?
2.peki 50 cm(30 litre) bir akvaryumu ısıtır mı?

30 litre akvaryumu ısıtır ama siz yinede derecenize bakın emin olmak için.

ısıtcınızın derece bölümüğ varsa derecesini yükseltirsiniz olur biter (;

Geri