Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı kullanımı hakkında (yatay-dikey)

InVinoVeritas

Yeni Üye
İyi günler forumu bir süredir takip diyorum, bana çok yardımcı oldunuz, öncelikle bunun için teşekkür ediyorum. Isıtıcım patladığı için yeni bir ısıtıcı almam gerekecek. Aklım biraz karıştığı için size sormak istedim. Internetten atmanın 100W ısıtıcısını almayı düşünüyorum ancak farklı sitelerde farklı kullanım biçimleri önermişler, örneğin birinde sadece dik kullanılması ve belirtilen seviyeye kadar su içerisinde bulundurulması gerektiği belirtilirken diğerinde tamamen su içerisinde ve istenirse yatay kullanılabileceği yazılmış. Bu ürünü aldığımda ( Atman Termal Kristal Camlı Isıtıcı 100 W.) en verimli nasıl kullanabilirim yardımcı olabilir misiniz? Bulunduğum ilçede ısıtıcı temin etmem mümkün değil o nedenle eğer varsa alış veriş yaptığınız güvenilir bir site önerebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum.

Cvp: Isıtıcı kullanımı hakkında (yatay-dikey)

Ben de geçtiğimiz günlerde bu ısıtıcıyı aldım. Kullanma kılavuzunda yatay ya da dikey kullanabilirsiniz yazıyordu. Ama satın aldığım sitede sadece dikey kullanması gerekir yazıyordu. Site ile telefonla görüştüm. Dikey kullanmanız gerekiyor dedi. Aksi taktirde su geçirmesi durumunda marka garanti kapsamına almıyormuş.

Bu arada otuz.com'dan aldım. Gayet güvenilir bir site.

Her iki şekilde de kullanılabilir. Isıtıcıyı çelik gövdeli alırsanız eğer patlama sorununu ortadan kaldırmış olursunuz.
Evcilal.com iyidir. Kapıda ödeme seçeneği de sunuyor :)

Peki Roxin 100 w çelik gövdeli ısıtıcı hakkında ne düşünüyorsunuz? Verdiğiniz sitede isim olarak tanıdığım bu var ve dikey kullanım önerilmiş.

Evet dik kullanılması gerekiyor. Bir de Roxin i suya batırmak mümkün olmuyor. Su seviyesi, en az ısıtıcının üzerindeki plastik gövdeye kadar olmalı.

http://www.sahibinden.com/ilan/hayvanlar-alemi-aksesuarlar-balik-kampanyars-100watt-akvaryum-isitici-10-30tl-61037885/detay/
peki bu ısıtıcı yatay kullanılabilir mi

Murathan Bey RS ELECTRİCAL' lar her şekilde kullanılabiliyor. Tamamının suyun içinde olması şartıyla.

Belkiz Caliskan' Alıntı:
Murathan Bey RS ELECTRİCAL' lar her şekilde kullanılabiliyor. Tamamının suyun içinde olması şartıyla.

tmm saolun Belkız Hanım

Isıtıcı olarak maddi durumunuz varsa tetratec almanızı öneririm fiyatı 47 tl yoksa atman roxin çelik ısıtıcı rs electral alabilirsiniz bu yazdığım listede en kaliteli olanı atmandır mümkünse onu alın internetten sipariş için juenpet marketi öneririm şuanda türkiyede en güvendiğim site zaten genelde herkes bu siteden alıyor forumda.

Neredeyse bütün ısıtıcılar komple suyun içinde kullanılabilir olarak izole edilip üretiliyorlar. Ancak en iyi performanslarını dik konumda verdiklerini söylüyorlar.

Atman 100w siparişi verdim zaman kaybetmeden, birkaç güne kadar elime geçer diye düşünüyorum. Teşekkür ediyorum yorumlarınız için.

Geri