Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı kullanmayın dıyolar

ata12

Altın 1 Üye
başlıkta belırttıgım gıbi petshopacu bana yazın ısıtıcı gerekmez dedi fakat ben yinede aldım ondan sonra ailemden bir tepki onlar diyolarki derisi yanar hayvan haşlanır kışın kullanılır ısıtıcı yok şöyle yok böyle bıktım artık arkadaşlar burdan tüm bilginlere SESLENİYORUM ısıtıcı koymalımıyım koymamalımıyım

NOT:uvb dir floresandır öle bi lambam yok
ve bu arada da 10 lt lık suda 50 w kullanıyorum fakat 26 derce yaptıgımda 28 derece oluyoor su 28 yaptıgımda 30 oluyor bu galıba suyun azlıgından camdan akvaryum termometrem var onla ölçüyorum bu arada bir tane 8.5 cm dişi ayrı akvaryumda da 2 tane 1 llira boyunda kapluşlarım var bunların arasındakı fark ne olabılır küçükler daha mı cok sıcak istyorlar

Cvp: ısıtıcı kullanmayın dıyolar

hiç birşey olmaz, kaplumbağa ısıtıcıya dokunsa bile ısıtıcının sıcaklığı ilk olarak su alır, buharlaşma amacındadır .ünkü, yani o konuda bir endişen olmasın, türk forumlarda genelde 28 derece diyorlar ama yabancı sitelerde gördüğüm kadarıyla 26-27 diye öneride bulunuyorlar. sıcaklık ne kadar fazla olursa canlının metabolizması hızlanıyor, daha çok acıkıyor, daha çabuk büyüyor.

999999999 kere soyledik İSİTİCİ KULLANMAK ZORUNDASİNİZ !
Ailenizin yada petshoptaki man kafalarin bu konu hakkinda en ufak bilgisi yokken, biz burada yillarini verip arastirmalar yapmis kisiler olarak ZORUNDASİNİZ diyoruz.

Sitede yuzlerce isiticiyla ilgili baslik var. Biraz arastirma yapin ya.

Genel olarak sıcaklık 26-28 derece arası uygundur.

Isıtıcı belirlerdiğiniz dereceyi nasıl yapıyorsa ona göre ayarlayabilirsiniz.

8,5 cm kaplumbağa 10lt suda neden duruyor. Bir sebebi var mı?

ısıtıcı mutlaka lazım.

Zaten termostatlıdır ısıtıcılar neyin kafasındalar sor bakalım !

Geri