Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı, Kuru Alan

amir.mennan

As 5 Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar. Benim amirim ve mennanım bir kaç hafta önce ısıtıcıları olmadığından dolayı kış uykusuna yattılar. Kış uykusu kaplumbağalar için ne kadar tehlikeli olduğunu biliyorum. Onları kış uykusundan kaldırmak için ısıtıcı alacağım. Ancak su seviyeleri düşük olduğundan dolayı ısıtıcı çalışmayacaktır. Yani su seviyesini yükselteceğim. Su seviyesini yükselttikten sonra otomatikman kuru alanıda yükselteceğim. Kullandığım kuru alan bir kaya parçası. Onun için nasıl bir kuru alan yapmalıyım. Ayrıca petshopları dolaştım ve en uygun ısıtıcı 10 TL. Onu almayı düşünüyorum. Isıtıcı aldıktan sonra kış uykusundan kalkarlar mı ? Isıtıcı 21-32 arası sıcaklıklar için kullanılıyor.

Cvp: Isıtıcı,Kuru Alan

Eğer hastalık yoksa haraketleneceklerdir ama en ucuz markasını bilmediğiniz ısıtıcı almanızı önermem en kötü ihtimal atman veya roxin markalı ısıtıcılar alın derim roxin 15tl atman 25 tl ama roxin en ufak çarpmada kırılıyor forumda araştırın 3 4 tane kırılma konusu var akvaryumunuz kaçlitre ? ona göre Waat ını söyleyebiliriz kuru alan örnekleri sitede mevcut.

Benim kuru alanımda kaya parçası ben altına bir kaç tane cd kutusu koydum kare cam gibi olanlardan.Siz de böyle bir şey yapabilirsiniz.

Akvaryumumun kaç litre olduğunu bilmiyorum. Ancak Nasıl ölçebilirim yardım ederseniz iyi olur. Ama Çok Büyük Birşey Değil. Paludaryum gibi ama akvaryum.

Bekir bey kaya parçasının altına cd parçacığı koyarakmı yükselttiniz kuru alanı ?

Akvaryumun uzunluğunu enini ve yüksekliğini ölçün buray ayazın ben hesaplarım :) örnek 70x26x34

Akvaryumunuz Karemi dikdörtgenmi resimi varsa resim gönderirseniz sevinirim çünkü kare dikdörtgen farkediyor.

http://www.akvaryum.com/Hesaplayici/hacim.asp linkten akvaryumunuzla ilgili hemen hemen her tür hesabı yapabilirsiniz :)

10.4 litre alıyor akvaryumunuz 100w ısıtıcı almanızı öneririm ilerde akvaryumu büyütürseniz onuda kullanabilirsiniz.

amir.mennan' Alıntı:
Akvaryumumun kaç litre olduğunu bilmiyorum. Ancak Nasıl ölçebilirim yardım ederseniz iyi olur. Ama Çok Büyük Birşey Değil. Paludaryum gibi ama akvaryum.

Bekir bey kaya parçasının altına cd parçacığı koyarakmı yükselttiniz kuru alanı ?

Hayır cd kutusuyla düzelttim.Forumda gördüğüm bir şey zaten.
http://www.sanalbayim.com/asp/product/28021/CD-Kutusu-10-4-mm-Tekli-Siyah-Standart

Bunlardan koyabilirsiniz.

Cvp: Isıtıcı, Kuru Alan

Isıtıcıyı hallettik. Şimdi Tek Cevaplanması gereken eni dar olan bir akvaryuma nasıl bir kuru alan yapabiliriz ?

En iyisi bir kaç ay benim dediğim yöntemi uygulayıp.Sonra daha büyük bir akvaryuma geçmek.

uygulayacağımda anlamadım sizin dediğiniz yöntemi :D

Akvaryum çok ufak olduğu için kaya yer kaplar. Vantuzlu su üstünde duran ufak bir kuru alan koymakta fayda var. hem o zaman suyu istediğiniz kadar yükseltirsiniz. Yeterli su olsunki rahat yüzsünler. Benim fikrim bu.

AEK' Alıntı:
Akvaryum çok ufak olduğu için kaya yer kaplar. Vantuzlu su üstünde duran ufak bir kuru alan koymakta fayda var. hem o zaman suyu istediğiniz kadar yükseltirsiniz. Yeterli su olsunki rahat yüzsünler. Benim fikrim bu.

Aslında güzel bir fikir. Ben bunu bir deniyeceğim. Fikriniz için saolun :)

Arkadaşlar bir karara vardım. Akvaryumum çok küçük olduğu için kaplumbağalarım için çok büyük bir kapta paludaryum yapıcağım. Filtresi, kuru alanı falan hepsi olacak. Görüşleriniz nelerdir ?

Kabın boyutu ve hacmi daha büyükse bir sorun olmaz. Hatta kap daha hafif olduğundan taşıması ve temizlemesi de pratik olur :)

emronyus' Alıntı:
Kabın boyutu ve hacmi daha büyükse bir sorun olmaz. Hatta kap daha hafif olduğundan taşıması ve temizlemesi de pratik olur :)

Akvaryumum 10 Litre. Alıcağım Kap Daha fazla su alacağından emin olabilirsiniz :)

Ben gene cam öneririm. Plastik şeffafta olsa cam kadar net olmaz.

Geri