Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı Lamba

Ege&Cappy

Bronz 4 Üye
Merhabalar. Ben 1 metreye 50 santim bir kutuda kaplumbağa bakıyorum. Bizim evimiz 2 katlı bahçeli, müstakil bir ev. Evimizin zemin katında bir kış bahçesi benzeri yer var. Malumunuz Muğla'da bazen sıcaklıklar -6, -7 derecelere düşebiliyor. Kaplumbağamı içeri alamayacağım için bir ısıtıcı lamba kullanmayı düşünüyorum.

100 wattlık bir ısıtıcı lamba buldum. 100 watt yeterlimidir yoksa farklı bir değermi kullanmalıyım.

Not: Kaplumbağamın kabuk boyu 2,5 - 3 cm arası birşey

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Isıtıcı lamba olduğundan fazla ısıtırsa hayvanın metabolizması canlanıp uyanabilir. Toprak altında ortalama 10 derecelik bir ısıda uyurlar.

Uyuduğu bölgeyi derece ile kontrol edip öğrenebilirsin.

Yada evde böyle bir ısı değeri sağlayabilirsen mukavva kutu içine kurumuş çimen, ot yığını, ufak kesilmiş bez parçaları gibi bir yığın içine hayvan konulabilir. Hatta küçük bir kutudan yuva yapıp onun içine bunları doldurursa daha iyi olur. Kutunun bir kenarına su, bir miktar yem, yada marul elma gibi sebze, meyve koyarsın. Arada hayvan çıkıp su içiyor diye duymuştum. Arada tazelersin.