Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı Lamba

umutsahin

Gümüş 1 Üye
Arkadaşlar bugun kuru alanı ısıtmak icin lamba aldırdım arkadasa 100W yazıo üstünde bu ne kadar ısıtır ideal lamba kaç watt'dır? Eğer çok fazla ise değiştirttiricem yorumlarınızı bekliyorum ..

Cvp: Isıtıcı Lamba

Isıtma lambasında watt çok önemli değil. 100 watt alırsınız kuru alana daha uzaktan tutarsınız, 25 watt alırsınız kuru alana daha yakın tutarsınız.Ancak harcadığı elektrikte farkedecektir. Kuru alana bir derece tutup sıcaklığı ölçün ve lambanın uzaklığını ona göre ayarlayın. Değiştirme imkanı varsa 40 watt hem işinizi görür hem de gereksiz elektrik masrafına girmezsiniz.

kaç cm den tutmalıyım 40W lık ampulu

Dereceyle kuru alan sıcaklığı 30-32 derece olacak şekilde ölçmeniz gerekiyor ortalama 25-30 cm uzaklığa denk geliyor olabilir.

tubidik' Alıntı:
Dereceyle kuru alan sıcaklığı 30-32 derece olacak şekilde ölçmeniz gerekiyor ortalama 25-30 cm uzaklığa denk geliyor olabilir.

Tubidik e katılıyorum 25 30 cm ortalama olarak yeterlidir.

Geri