Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı mı bozuk yoksa derece mi anlamadim

SfBayyurt

Taç 5 Üye
Herkese merhaba
Isıtıcım çatladi geçen hafta yenisini aldim ama dereceyle ölçtüm 31 derecede 26 gösteriyordu
Götürdüm degiştirdim bu da ayni şekilde 31 derecede gösteriyor
Acaba derecede bozukluk olabilir mi?
3 kez degişimde saticiyla boş yere tartişmak istemiyorum belki hata bendedir diye sormak istedim arkadaşlar
Markasi tetra tec 200
Hepinize teşekkürler şimdiden

Büyük akvaryuma geçecegim için isiticiyi ona göre kapsamli almak istedim
Su seviyesi akvaryumumda düşük şu an yani yetmesi gerekiyor aslinda

Cvp: Isıtıcı mı bozuk yoksa derece mi anlamadim

ısıtıcıyı min çizgisine göre suya soktun değil mi ? termostat oda ısısını görmüyor. su tahminen kaç litre ısıtıcı kaç watt.

Derece civalı cam derece mi, dijital şerit derece mi? Civalı cam dereceyse sorun ölçümde değil ısıtıcıdadır.

Benim anlamadığım ısıtıcı 26 dereceye ayarlı derece 31 mi gösteriyor? Yada tam tersi mi?

Eğer akvaryum suyu 100 lt altındaysa sorun ne ısıtıcıda nede termometrededir. Adamlar boşuna farklı güçte ürün üretmiyor. Su hacmine uygun ısıtıcı kullanılmalı. Bu ısıtıcı ile akvaryumun belli bölgeleri farklı ısıda olur. Aşağıdaki konunun okunmasını tavsiye ederim.
mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

Emre abi galiba ısıtıcı 31 derecede su sıcaklığı 26 . 200 w su ısıtıcısı yaklaşık 150 litre ve üstü su hacminde kullanılır . Daha küçük akvaryumlar için 50 yaa 100 wattlık ısıtıcı kullanmak gerekir.

suda yeterli sirkülasyon yoksa bu da düşük ısıya sebep olabilir.

Su seviyesi çok düşük evet ,, ama 31 dereceye ayarlanmiş bi isitici nasil 26 gösterir?
Düz mantik düşününce, bu kadarcik suyu isitamiyor 200 litreyi nasil isitacak diyor insan
Civali cam derece elimdeki,,
İyi bi isitici yani iki kez ayni sorun olmasi tuhaf geldi bana
Nerde yanliş yaptigimi bilmek istedim

diğer akvaryumda kullan bir de durum ne gösterecek.

Genelde tam tersi olur. Civalı derecede sorun olmaz. Isıtıcı su çok az olduğu için etrafındaki suyu ısıtır ısıtmaz kapanıyor olabilir mi? Arka arkaya arızalı olacağını sanmam. Kaç lt su var?

Tekrar soyliyim bence kalibrasyon hatasi vardir ama su 30 litre falansa bilemem oda dahada ilginc olur yani

Su seviyesini artirip bi de başka derece daha alip öyle deneyeyim diyorum ben
Akciger enfeksiyonu var sanki,, alt kabukta pembelik görünce dereceyi artirayim dedim ama artmadi
Su 50 litre bile yoktur, akvaryum küçük çünkü

evde kullanılan derecede olur. uzak köşeye dikleme koyarsın.

Yani 60 liralik kaliteli isiticinin arka arkaya iki tanesi bozuk çikmaz sanirim hata bende

dur bakalım çözeceğiz işi.

semiha sendeki bu değil mi ?
mailto:/urun_detay.aspx?urn=2486&ad=tetra-tec-ht-200-akvaryum-isiticisi-200-watt

acaba su azlığına bağlı devre kestiğinden olabilir mi ? bir de kalibrasyona bak max 31 dereceyi gösteriyor. çevirdiğinde ok daha da ileri dönüyor mu ?

Dereceyi ısıtıcının yanına koy. Ama filtrenin çektiği taraf olmasın Aynı ısıyı görecekmisin acaba.

Tetralarda manuel kalibrasyon yoktu.

Bence su azlığı ile alakalı. Çok hızlı devre kesiyor. Isıtıcının yanına derece koyup bakarsa sanki iş çözülür gibi.

Ben eheimde var diye israr ettim demekki emre abinin dedigi sebepten

Eheim ve jbl ısıtıcılarda bildiğin sistem kalibrasyon var Ali Sarp. Ama tetra ısıtıcılar kendinden kalibrasyonlu.

Geri