Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Isıtıcı Önerisi

hatoturtle

Yeni Üye
Merhabalar,

Akvaryumumuz 150x50 ve 25 cm civarlarında su oluyor. Isıtıcımız bozulmuş ve sigortalar attı. Şimdi bu akvaryuma yeni ısıtıcı arıyoruz da ne alalım sizce?

Şu aşamada jbl protemp 200 watt olur ama tam kapasite kullanımda 300 watt olanı daha uygun olacaktır. Tetra ht 300 watt da olabilir. Yalnız bunda plastik koruması yok onu haricen alıp takacaksınız. Yetişkin kaplumbağalar kabuğunu vurabiliyor.

Bu arada fiyatlarını görünce yuh artık dedim. Uçmuş gitmiş.

Şu aşamada jbl protemp 200 watt olur ama tam kapasite kullanımda 300 watt olanı daha uygun olacaktır. Tetra ht 300 watt da olabilir. Yalnız bunda plastik koruması yok onu haricen alıp takacaksınız. Yetişkin kaplumbağalar kabuğunu vurabiliyor.
Anladım hocam teşekkürler. Dediğiniz gibi fiyatlar fena bir hal aldı.

Son olarak, önerdiğiniz ısıtıcılarda 600L falan diyor ama 150x50x25 olarak bizim akvaryuma bakınca 187,5 litre çıkıyor. Aradaki fark biraz fazla değil mi?

Akvaryumun normal ölçüsü 150*50*50h değil miydi ben öyle hatırlıyorum. Full kapasite doldurunca tekrar ısıtıcı almayın evladiyelik gitsin diye 300 watt dedim.

Bir de şu var, uzunluk 150 cm. İyi bir sirkülasyon ile desteklenmezse diğer uçta su yeterince ısınmaz.

Geri