Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı patladı

Kapluştron

SKF Delisi
akvaryumu temizlerken yanlış fişi çekince ısıtıcı patladı yarın alacam ama şuanda kara kara düşünüyorm kapluşlar yarına kadar ısıtıcısız durabilirler mi sorun olur mu :(

Hocam bence su soğuyacak akşam. 3 4 arası kalkıp ılık su ekle bence. Benim 3 saat ısıtıcı çalışmamıştı fişi çekilmiş yanlışlıkla , sıcaklık baya düşmüştü. .

yanlış fişi çekince :) inşallah olmaz .. Suyun derrecesi sürekli değişirse daha çabuk hastalanırlar gibi geliyo bana

Ilk olarak bu mevsimde su sicakluginda hic fark olmuyor nerdeyse (1,5 haftalaik deneyim sonucu)
Ikincisi akvaryuma asla ama asla ordaki sudan farkli sicaklikta su eklenmez

Fisi cekmenizle isitici nasil patliyor yani, yanlis fis derken isiticinin fisi herhalde

Soruyorum cunku isitici sicak olsa bile tekrar yavas yavas sogumali fis cekilince

Cvp: ısıtıcı patladı

Aynı şey benim de başıma geldi. su temizliği ve ilavesi yaparken ısıtıcıyı çıkarmıştım. yeni su ekledikten sonra ısıtıcının fişini çekmeden suya koyunca patlamıştı... benimkiler 1 gece ısıtıcısız durdu. su 28-29 dereceden 22 derecelere indi. ertesi gün ısıtıcı aldım. kaplumbağaların davranışlarında herhangi bir değişim olmamıştı ama yine de dikkatli olmak lazım en kısa sürede yeni ısıtıcı alırsan sorun olmaz...

ısıtıcı yerine lambanın fişini çemişim ve suyu boşalttrken ısıtıcı çalışınca yarısı suda yarısı dışarda kalıp patladı

Ayrıca ısıtıcı camları da satılıyor. alıp eskisini de tamir etmeyi deniyebilirsin.. tabi eğer cam kırılmasından başka sorun yoksa..

Anladim evet bu cok kotu oluyor acikcasi buna onlem olarak eheim gibi kaliteli isiticilari seciyoruz biz
28 derece ustu onerilmez 28 de en minikler icindir 22 dereceye dustuyse bu sikinti, hayvanlarda birsey gozukmesede metabolizma etkilenmistir
Soyledigim gibi asla ilik yada sicak su eklemeyin, bende yarim derece fark bile ya oldu ya olmadi sizdede tas catlasin 1-2 derece degisir diyorum bu mevsimde

o tarrz bişeyle uğraşacak zamanım malesef yok yarın yenisini alacağm sadece bu gece sorrun yaşamayacaklarrndan emin olmak istedim fikir için teşekkrler

geçmiş olsun. çarpılma durumu olmaması iyi olmuş. ısı değeri yüksek su eklemeye gerek yok. akvaryumdaki su kademeli olarak yani yavaş yavaş soğuduğu için hayvanlar kendilerini buna adapte edip metabolizmalarını yavaşlatarak enerjilerini korurlar. dışardan sıcak su eklemek metabolizmalarını tekrar tekrar canlandırıp yavaşlatmak suretiyle hayvanları yıpratır. su dengesini korumalıdır. ısıtıcıyı alıp taktığında aynı şekilde su kademeli olarak ısınacak ve hayvan adaptasyonu rahatça yapacaktır.

duygu kaliteli bir ısıtıcı veya en kötü atman kristal suya tam batan ısıtıcıdan al. atman BT idi sanırım. veya pahalı demezsen jbl, eheim.

küçük yavrular için şöyle bir durum olur. bu hayvanlar gelişme çağında enerjilerini harcadıkları için yağ bağlama durumları olmaz. bu da dirençlerini zayıf bırakır. bu sebeple yeni ısıtıcı temini aynı gün içinde yapılmalı. ve o sürede ısıtma lambası açık bırakılarak hayvanın kuru alanda ısısını koruması sağlanmalıdır. fakat ısıtma lambası mesafesi biraz daha artırılıp su ve kuru alan ısı değerleri arasındaki fark 4-5 derecede sabitlenmelidir. fazla ısı farkı sıcaktan soğuk suya inen hayvanı hasta eder.

şimdi almaya gidiyorm bende size onu soracaktım geçen gittiğimde filttreye benzeyen bi ısıtıcı göstermişti adam ondanmı alsam yoksa yine cam olandan mı alsam diyecektim ısıtıcım zaten tam batanlardandı patlaması benim hatam evet çarplmamalarna bende çok svindim cem abi

O hayvanlarin kirmasini engeller benim bahsettigim ozellik cami su disinda kalinca calismayi kesmesiydi gerci sanirim buda jbl
de var
O isiticiyi almadiginiz cok iyi olmus onda dereceyi ayarlama imkaniniz yoktur

duygu ileriyi düşünerek 200 W de alabilirdin fiyat farkı azdı. bu ısıtıcı plastik korumalı. ve suya tam batıyor.dipten 5-10 cm yukarıda yatay konumlandır. ısıtıcı hava aldığı anda devreyi keser. tekrar çalışması suyu algılaması açısından kısa bir süre sonra başlar. hemen devreye girmezse sebep budur. bozuldu sanma. ama işlem yaptığında fişi çekmeyide unutma.

iyi almışsın juenden bile iyi kargo ücreti hariç 77 küsür.
mailto:/urun_detay.aspx?urn=11898&ad=jbl-pro-temp-akvaryum-isiticisi-100-watt

indirimli fiyatı olduğunu sylediler ama yinede bi 5 lira indirdiler eminönünde iyi petshoplardan biri bnce tekrarr teşekkürler

Su seviyesi düşünce kesme özelliği bunda da var Ali Sarp. Hatta tetrada da var. Eheimdeki artı ısıtıcı akvaryum içerisinde kırılırsa akımı suya vermemek için kesme durumu söz konusu. Jbl de zaten koruma olduğuna göre buda sorun değil, hatta kırılmayacağı için Eheim den artı olarak ek masraf çıkarmaz.

Hayırlı olsun Duygu, genede dikkatli kullan. Ayrıca geçmiş olsun, pek ilgilenemedim son günlerde forumla.

Geri